Zavrieť

Porady

SZČO, neplatiteľ DPH, paušál a osobná spotreba z podnikateľského účtu

Ahojte,
zaujímala by ma nasledovná vec, ak som SZČO, neplatca DPH a náklady uplatňujem paušálne, je v tomto prípade podstatné či z účtu na podnikanie platím aj napr. obed alebo nákupy? Ide mi o to či si mám radšej preposielať časť na súkromný účet? Myslím že ak som paušalista tak DÚ zaujíma iba príjem a je vcelku jedno kde a ako míňam peniaze. Z hladiska účtovníctva si potrebujem iba zapisovať príjem, tedaaj ked miniem na osobnu spotrebu nezvacšujem agendu pre úctovnicku. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nie je to podstatne, nie ste povinny ani mat samostatny ucet, avsak kvoli prehladnbosti a vsetkemu ja vzdy odporucam mat individualny ucet pre podnikanie. Ucet by ste mali mat nahlaseny aj na DU.

    pri pausalnych vydavkoch sa robi evidencia o >

    1) príjmoch v časovom slede
    2) zásobách a o pohľadávkach

    vacsina zivnostnikov mi posiela iba vyfiltrovane prijmy a odvody. ani sami nechcu aby som videla kde sa stravuju a kde minaju peniaze. Aj tomu sa da vyhnut separatnym uctom. Ucty su stale zdarma ,je to tak velmi pohodlne.
    marjankaj A odvody neeviduje?
    mmiikkii Ďakujem pekne za info. A tie odvody čo spomína @marjankaj tie si môžem zapisovať aby som vedel koľko odrátať z daňového... Robím to tak že v superfakture si evidujeme priijem a výdaj si tam zapisujem do nákladov ako osobnú spotrebu, ale len preto aby som vedel čo a kde som pominal.
    Tak snáď to robím dobre.

    SZČO, neplatiteľ DPH, paušál a osobná spotreba z podnikateľského účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.