Zavrieť

Porady

Dva pracovné pomery a materská

Dobrý deň. Prosím, viete mi poradiť v tejto otázke:
Mám dva pracovné pomery, oba trvalé, ktoré vykonávam súčasne:
1, práca cca posledný trištvrte rok, zárobok v čistom cca 1500 eur. Predtým cca 3 roky podobná práca, podobný odbor len u iného zamestnávateľa, rovnaký zárobok.

2, súčasne s tým je druhá práca cca posledných 10 rokov, umelecký charakter, práca reálne cca 10-20 hodín do mesiaca, zárobok je tu minimálna mzda 400 eur.

Moja otázka je: chcela by som ísť na materskú. Tú druhú prácu umeleckého charakteru by som si však rada nechala a pokračovala v nej popri materskej po večeroch. Nejde o nič náročné a mám to veľmi rada.
Nevadí mi, že sa mi materská vypočíta iba od prvého zamestnávateľa, teda zo zárobku cca 1500 eur.
Je toto možné, alebo s tým Sociálna poistovňa bude robiť problém?
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.
Renáta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja si myslím, že SP by nemala mať s tým problém - možno sa budú trošku čudovať?
    ....
    oprava k tomu poistnému - že bude poistencom štátu - platí to, čo Janka M napísala ... aj tá DPN čo navrhla je dobrým riešením
    Naposledy upravil Katy a R : 26.06.19 at 16:07
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jana Motyčková Kým poberá materské, tak pre poistenie štátom ten druhy právny vzťah nevadí.
    Katy a R bude dôchodkovo poistená aj ako zamestnanec z min mzdy a aj ako poistenec štátu - tých 60% VVZ?
    Jana Motyčková áno a v tom PP s minimálnou mzdou má vylúčenú povinnosť platiť poistné, poistné bude platiť štát
    ireoireo Dobrý deň! Ďakujem Vám za informácie. Čiže to nebude problém? Nahlásim odchod na materskú prvému zamestnávateľovi a s tlačivom od neho pôjdem na Soc. poisťovňu a nechám si vypočítať vymeriavaci základ iba z tohoto jedného pracovného pomeru?

    V tom druhom nemusím nič riešiť, aj keď ide o normálny plný pracovný pomer?

    Ešte raz ďakujem!
    Renáta
    veronikasad V tom druhom budeš mať počas pobytu v nemocnici a šestonedelia čo ?
    Katy a R - v podstate ani u nás nemusí vôbec na materskú nastúpiť a normálne robiť ďalej (niekde ani žiadna materská neexistuje) ... 10 hod do mesiaca v jej prípade.. dobre by bolo dať vedieť v 2. PP, odkedy budeš poberať materskú ..
    Jana Motyčková V druhom PP môže ísť na PN, ak chce.
      zbaliť

    Dva pracovné pomery a materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.