Zavrieť

Porady

Exekucny prikaz + blokovanie uctu

Dobry den, pred dvoma dnami mi exekutor zablokoval na ucte ciastku 2900 eur, Ide o exekuciu vydanu v januari 2009, Povodna ciasta na exekuciu bola cca 580 eur (daco cez 17 000 Sk) kedze sa jedna este o dlh spolocnosti Eurotel z roku 2003, kde mi bol v roku 2005 sudom vydany platobny rozkaz na zaplatenie dlznej sumy a nasledne v januari 2009 mi prislo upovedomenie o zacati exekucie, cez 10 rokov sa mi neozvali. Chcem sa prosim spytat ci je primerane z 580 eur az 2900, a zo zakona nemala byt exekucia po 5 rokoch zastavena? A co premlcacia doba 10 rokov od vydania prikazu na zacatie exekucie? Doporouceny list od exekutora mam na poste k prevzatiu, zistil som to dnes ze mam blokovany ucet. Dakujem za odpovede, pekny den prajem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Pri exekúcii treba čím skôr uhradiť aspoň istinu, lebo z nej rastú úroky každý rok od vzniku dlhu do zaplatenia. To je tá suma, s ktorou nekalkuluješ.

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Zacata exekucia sa uz nepremlcuje.
10 rokov od zaciatku exekucie hras mrtveho chrobaka a teraz sa cudujes?
Ved si si mohol dlhy splatit skor, od 2003 dost casu.
Tazko povedat, ci je 2900 eur vela ci nie, nepozname zlozenie tej dlznej sumy.
12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
brodiks ale exekucia mala byt zastavena zo zakona po 5 rokoch a ak by veritel podal opakovanu exekuciu od ukoncenia mal to stihnut do 10 rokov, na exekuciu sa stahuju este stare zakony pred 1.4.2017, tak som sa docital na nete, ta suma spolu bola 17 000 SK, 2 nezaplatene faktury + pokuta za omeskanie 11 000 sk + poplatky exekutorovi, ted je to 2900 eur. komunikovat urcite budem s exekutorom, len by som rad vedel ake mam moznosti a prava, vdaka
veronikasad komunikoval si s exekutorom aj v roku 2009, alebo si hral mrtveho chrobáka ?
brodiks Prepac, ale pokial sa nedockam rady kedze sa to vola porada, tak mozete rovno pripevok zrusit alebo nereagovat, To ze som vtedy ako mlady pochybil beriem, ale chcem vediet ci exekutor postupoval spravne a ci ta exekucia mala byt po 5 rokoch zrusena alebo nie. Otazku som myslim polozil spravne. To ze ma ted budu vsetci kritizovat je na mieste co uz.
buchač brodiks (Dnes 14:22)...len by som rad vedel ake mam moznosti a prava, vdaka
=============
Nuž vedz, že máš možnosť a právo zaplatiť dlh....čo ja osobne v takýchto prípadoch schvaľujem.

...apropó...preštuduj zákon...lebo ja som na nete našiel hentú informáciu :

" Štát opatrením siahne iba na exekúcie, ktoré majú občania voči verejným inštitúciám, ako napríklad Sociálnej poisťovni a iným. "
brodiks tu clanok bol vydany dnes tam sa pise po 5 rokoch mala byt exekucia zastavena a opetovne obnovenie do 10 rokov: https://www.podnikajte.sk/zakonne-po...-exekucii-2019
brodiks Dakujem odpoved som uz dostal, a tu ze z z 580 eur je to 2900 eur sa mi zda ozaj vela, moze to byt takmer 5 nasobok? tu je ta odpoved: Zo zadanej otázky možno vyvodiť, že Vaša exekúcia už trvá päť rokov, a teda začala ešte pred účinnosťou súčasnej právnej úpravy. Exekúcie, ktoré sa začali pred 01.04.2017 sa dokončujú podľa predpisov platných do 31.03.2017, a teda sa nezastavujú z dôvodu uvedeného vyššie.
veronikasad brodiks, nie si v bezplatnej právnickej kancelárii a myslím, že som sa spýtala k veci a bez ironie ...
brodiks Prepac, ano exekutor bol priamo u mna doma vtedy.
willma toto bude platiť až od 1.1.2020
brodiks willma vdaka, nezostava mi nic ine len to zaplatit, moja chyba co uz, bol som mlady a hlupi, len ma prekvapilo ze to je z 580 eur az 2900 eur, co je 5 nasobok co sa mi zda ozaj hodne vela :-(
buchač brodiks (Dnes 15:08) Prepac, ano exekutor bol priamo u mna doma vtedy.
=================
Hehehe....a daj teraz tú " O Červenej čiapočke "...dlho som ju nepočul.
brodiks buchac na tvoje komentare nie som zvedavy, ak nemas co rozumne napisat k danej teme, prosim nevyjadruj sa, a ano bol v roku 2010 to bolo,pamatam si to presne, lebo vroku 2009 som siel pracovat do Irska do juna 2010 a v septembri 2010 som siel zas pracovat do UK, cize medzi junom a septembrom to bolo. A na exekuciu som zabudol a ozvali sa az teraz. A este dodam ze mi vravel ak nebude tych 580 eur zaplatene vzrastie mi to na 1700 eur, mam este aj papiere od toho doma, preto je to asi teraz az 2900 eur.
  zbaliť

lavet je offline (nepripojený) lavet

lavet
exekutor si stiahne kolko potrebuje 580€ + trovy. ostatok zablokovat nesmie. po 5rokoch sa zastavi exekucia az teraz k 1.1.2020, lenze teba uz uspesne zinkasoval

Exekucny prikaz + blokovanie uctu

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.