Zavrieť

Porady

Kedy mozem odist z pracoviska a kedy musim prist na pracovisko ?

Pracujem v dvojzmennej prevadzke a dostal som na podpis papier v ktorm stoji:cas potrebny na pripravu na vykon prace v rozsahu 15 min pred zacatim prac. casu sa nezahrna do pracovneho casu a vykonu prace.Koncom prac.casu sa rozumie ukoncenie vykonu prace na pracovisku.Este ma zaujima ci cistenie strojov a osobna hygiena spada do pracovnej doby.Dakujem.
marjankaj Myslíš každý deň alebo jednorazovo na furt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    § 85
    Pracovný čas
    (1)
    Pracovný čas je časový úsek, v ktorom je zamestnanec k dispozícii zamestnávateľovi, vykonáva prácu a plní povinnosti v súlade s pracovnou zmluvou.

    Keď sa prezliekaš alebo keď sa sprchuješ tak nie si k dispozícii zamestnávateľovi. Ty musíš prísť do práce tak, aby si o danom čase už stál pri stroji alebo v predajni a pod.

    Si predstav, že sú 2 kolegovia. Jeden z nich sa po robote prezlieka a sprchuje, druhý nie. Potom ten prvý by mohol od stroja odísť o 20 minút skôr, aby sa do konca prac. doby stihol osprchovať? A ten druhý by musel byť na pracovisko až do konca, lebo by išiel rovno z fabriky von?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mona091 hm, poznam mnohych, hlavne v bankach a predajniach, kde otvaraci cas kopiruje pracovny cas zamestnancov, ktori prikazom maju byt o 15-30 minut skor a 15-30 po zaverecnej, aby mohli vykonat pre zamestnavatela kasy, porady, pripravy predajni, uzavierky, a vsetko bez nahrady, ak si chcu udrzat pracu, tak kazdy den su k dispozicii zamestnavatelovi mimo ich pracovnu dobu, aj take si predstavme
    marjankaj Ale štátni úradníci zamestnávateľovi nedarujú ani minútu naviac. Videl som ako z daňového úradu prchajú hneď ako padla.
    veronikasad Bola som na DU 30.4. tesne pred záverečnou (zápcha, MHD meškala). Pracovníčka podatelne asi 2 min.pred záverečnou nahlas komentovala ako drzosť, že si niekto dovolil ešte vojsť do podatelne. Keby tak dodržiavali aj obedné prestávky ... Tak veeelmi ma svrbel jazyk
      zbaliť

    Kedy mozem odist z pracoviska a kedy musim prist na pracovisko ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.