Zavrieť

Porady

Nerešpektovanie rozhodnutí vlastníkov bytov zo strany správcu

Ako postupovať v prípade, ak Správca nerešpektuje právoplatné rozhodnutie vlastníkov bytov, ktorí si neželajú, aby predpísané revízie plynu vykonávala osoba spriaznená s riaditeľkou BD a ktorá už raz nesplnila čo sa od nej očakávalo?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Môžete si odhlasovať, že Zmluvu o výkone správy vypoviete a vyberiete si iného správcu.

  Inak nerozumiem, v čom je problém. Správca zabezpečil revíziu plynu, ako mu to káže zákon. Teda povinnosť si splnil.

  A ako ste mu dali najavo, že si to neželáte?

  Ak chcete inú firmu, aby robila revízie, tak si ju nájdite. Správca nie je povinný hľadať firmu, ak sa vám nepáči tá, ktorú vybral.
  Tvrdohlavý Ďakujem všetkým za ich poradné hlasy. Hľadám iného dodávateľa. Pekný deň.
  sito Hľadať môžeš, aj nájsť môžeš. No, je na správcovi domu, či sa bude riadiť, len tvojím rozhodnutím. Nie je to zo zákona jeho povinnosť. Revízie plynového zariadenia v bytovom dome je povinný správca domu vykonávať zo zákona. Teda pri revíziach plynového zariadenia sa správca nemusí riadiť rozhodnutím väčšiny spoluvlastníkov domu jeho spoločného zariadenia, ale môže sa.

  sito je offline (nepripojený) sito

  sito
  Noo, hlavú máš tvrdú, ale dúfam, že nie si natvrdlý. Ale aj 182ka je tvrdá!

  Kedy to bolo?

  Lebo, od 1.11.2018 platí toto!

  "Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa, ak nejde o zabezpečenie odborných prehliadok a skúšok technického zariadenia,5a) ktoré je správca povinný vykonávať pri správe domu."

  Myslím si, by skôr som si istý, že revíziu spoločného zariadenia domu, rozvodu plynu v dome do jednotlivých bytov je povinnosťou správcu pravidelne zabezpečiť jeho revíziu zákonom určenú. A či si chcete spievať " poletíme, poletíme ..."

  Máte možnosť vymeniť, nie rozvod, ak je v poriadku? Správcu alebo si založiť SVB. Ak si založíte SVB v tom prípade to červené pre vás by neplatilo, ako si rozhodnete, tak bude.
  14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Tvrdohlavý Bolo to od apríla 2019 do DNES. Ak máme zlú skúsenosť, tak si myslíme, že Správca nemá právo ponúkať firmu na revíziu, s ktorou nesúhlasíme.
  sito Takže natvrdlý. MÁ! Preboha, čo máte za bytový dom? Mrakodrap, že im to toľko trvalo, tým revízorom?
  Tvrdohlavý NIE, tu ide o to, že s pôvodnou firmou, ktorá nám pravidelne vykonávala revízie a opravy BD zrušilo Dohodu a dosadilo si vlastnú zamestnankyňu, s ktorou sme mali v apríli konflikt za jej správanie. Zástupcu vlastníkov vykonávam od roku 1989, ale s takou aroganciu som sa doposiaľ nestretol, vrátane niektorých ďalších majiteľov bytov, ktorí majú od apríla s touto ženou zlú skúsenosť. Preto tá žiadosť o radu = AKO ju vymeniť (techničku) za inú firmu.i
  marjankaj Takže nesúhlasíte so správcom? Prečo ho teda nevymenite? A vy máte právo určovať správcovi, koho má zamestnať?
  buchač Tvrdohlavý (Dnes 14:33)Zástupcu vlastníkov vykonávam od roku 1989,
  ======================

  Hm....myslím si (skôr som presvedčený), že by mali vymeniť teba....
  marjankaj Ale za koho? Takého tvrdohlaveho ťažko nájdu.
  sito Janko pravdu máš!
  sito Tvrdohlavý, do toho 1.11.2018 platilo toto.

  "Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa."

  Do toho 1.11.2018 si to nemohol správca dovoliť vás nerešpektovať. Ak by ste to riešili súdom, je predpoklad, že súd by vám dal za pravdu.

  Ale? Od 1.11.2018 je v zákone pridaná tá červená veta.

  "ak nejde o zabezpečenie odborných prehliadok a skúšok technického zariadenia,5a) ktoré je správca povinný vykonávať pri správe domu."

  Ak by ste sa teraz chceli súdiť, zaplatíte revíziu technikovi, ktorého vy nemusíte a aj súdne trovy.

  Máte dve možnosti, vypovedať správcovi zmluvu o výkone správy vášho domu a nájsť si nového správcu domu. To ale môže byť z blata do kaluže, z dažďa pod odkvap. Alebo si založiť SVB.
  marjankaj Marcel, ale ak BD má na revízie vlastnú zamestnankyňu, tak to predsa nebude zadavať externej firme. A zamestnankyňa si bude popíjať kávičku?
  sito A čo cena? Ak si na ňu zarobí, môže, aj s rumom. Mne to môže a aj je mi to jedno, že?
  marjankaj Obávam sa, že v tomto prípade o cenu nejde. Však pán tvrdohlavý.
  sito Cenu nespomenul. Ak je nižšia ...
  sito No vitaj! A ty vieš, čo je to kalendár? Nebolo, ale bude a ta červená veta bude už rok v platnosti. Dík. Čítať s porozumením vieš?
  sito Veď to, to je pre správcov bytových domov zlatá baňa, ten FPÚaO. V porovnaní s poplatkom za správu je ten poplatok almužna. A služby, spoločné náklady za služby, tie musia spoluvlastníkom domu rozpočítať na jednotlivé byty a vyúčtovať voči uhradením zálohám vlastníkom bytu. To si kontroluje každý vlastník sam, to vyúčtovanie. No na rozpočítanie spoločných nákladov za služby a FPÚaO sú povinní dozerať všetci, všetkých vlastníkov bytov v dome sa to týka, že?
    zbaliť

  Nerešpektovanie rozhodnutí vlastníkov bytov zo strany správcu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.