Zavrieť

Porady

Rekvalifikácia do odboru účtovníctvo

Chcela by som sa poradiť. Uvažujem komplet o zmene povolania. Pracovala som v školstve (nič čo je spoločné s účtovníctvom) chcem sa rekvalifikovať a pracovať ako účtovníčka. Možno časom samostatne. Mám 40r. Reálne?
(rada si prečítam o špecifikách tejto práce, čo očakávať, na čo sa pripraviť... O tlaku, termínoch, strese, práci s rôznymi ľuďmi, často nezodpovednými ... viem, rátam s tým :-) Prosím nevyjadrovať sa k práci v školstve, ku prázdninám a podobným mýtom ;-) kto nezažil, nepochopí.... ) Ďakujem vopred za konštruktívne postoje
Naposledy upravil papricka333 : 06.07.19 at 11:12
4 komentárov     zbaliť
Mila123 pracovala si v školstve, ako učiteľka? ktoré predmety si učila? na ZŠ? SŠ?
papricka333 ZŠ 1-4r. Čiže všetko :-)
Mila123 a moja sestra od 01072019 pracuje ako účtovníčka na ZŠ a podala si prihlášku na VŠ - pedagogika.....
veronikasad Uvazujes nad podnikanim v odbore uctovnictvo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nie je to problem, ak sa clovek nastavi na to, ze sa bude musiet sustavne vzdelavat

    rekvalifikacny kurz ano - pred nim ale nastudovat zakon o uctovnictve, danove zakony, postupy uctovania,...

    potom sa zamestnat u nejakeho uctovnika a zacat triedenim dokladov, zakladanim, neskor nahravanim a az potom uctovanie a danove priznania ... cca 3-5 rokov odporucam ako zamestnanec a az potom, ak si clovek trufa sa osamostatnit
    Naposledy upravil avalik : 04.07.19 at 05:04
    papricka333 Vďaka :-)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otazka je, co si pod pracou uctovnicky predstavujes, ci vies urcite, ze je to to, co chces robit , alebo to beries len ako unik zo skolstva, ktore uz urcite nechces ... lebo k uctovnictvu treba trochu viac ako len to, ze je to uplne ine ako praca s detmi a v skole v zenskom kolektive.
    Ja si myslim, ze na uctovnika treba mat aj povahu, najma ked to chces robit pre inych. A vacsinou sa v uctarnach ani tomu zenskemu kolektivu nevyhnes.
    Ja sama by som uctovnika robit nemohla a uprimne obdivujem vsetkych, ktori to robia a robia to dobre.

    Chcem tym povedat, ze na pracu, ktoru chces robit, treba mat aj spravnu motivaciu.
    Motivacia " cokolvek ine len nie ucit" nie je motivaciou na to byt dobrym uctovnikom.
    Da sa zacat aj vo vyssom veku, je to ale komplikovanejsie, lebo financna motivacia je uz uplne ina, kedze aj v skolstve uz po 15 rokoch praxe mas iny ako nastupny plat.
    Len si to dobre premysli, aby si o 5 rokov neprisla s tym, ze cokolvek ine okrem uctovnictva
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    papricka333 Na druhej strane, ak je motivácia ostať v školstve zo strachu z neistoty a "nejako to do dôchodku doklepať" ...tiež nie je bohviečo
    veronikasad Skus si najst pocas letnych prázdnin nejaku, aj bezplatnu vypomoc v uctovnej firme, aby si mala aspon trochu šajnu o tom, do coho chces ísť. Az potom sa rozhodni. Pokial mas vo svojom okoli "priatela na telefon", zvladnut sa to da...
    Mila123 Veronika, bezplatná výpomoc neexistuje (ibaže by to jej rodinný príslušník - blízka osoba bola szčo)
    veronikasad Suhlasim, musí byť aspon dohoda, na sposobe vyplaty odmeny sa da dohodnúť...
      zbaliť

    Rekvalifikácia do odboru účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.