Zavrieť

Porady

wifi

ahoj chcela som sa zase spýtat čim to môže byt ked mi wifi stále odchádza chvílu ide a ochvílu nie preba povedat že idem na externej wifi lebo moja na noteboku odišla už po pol roku teraz mi končil paučal na internet tak som si ho obnovila a k nemu ponukali pripojenie k routru silnejšie wifi ale stráca sa aj externá wifi aj tá druhá neviem prečo
Bez názvu.png  
6 komentárov     zbaliť
misoft Zmeniť A) WiFi kanál na routeri; B) zmeniť šírku pásma na 20MHz na routeri; C) zmeniť DNS serveri na routeri - odporúčané 8.8.8.8 ; 8.8.4.4 ; 1.1.1.1 ; 9.9.9.9 D) nastaviť/zapnúť na routeri DHCP.
Pravdepodobne ti s novým routerom nastavili svoj vlastný DNS server, ktorý nemusí byť OK. Uveď značku, typ routeru - nájdeme návod, popíšeme kde a ako a čo....
babicka1 mám routerZTE home gateway speedport entry2i a teraz ešte pripojený na router devolo powerline wifi anywhere dlan 550wifi starterkit
misoft Hmmm... takže ADSL router, potom ešte extender... možno práve v extenderi bude tá zrada.
Návod na ZTE router https://www.telekom.sk/documents/101...c-fcadf2ba0d3e - obr.20
DNS - ako pozerám je DDNS asi od poskytovateľa - tam to určuje práve on.
babicka1 extender to nieje lebo to robilo aj ked som ho nemala mám si všetko skontrolovat podla návodu ?
misoft Lepšie je zavolať poskytovateľovi - nech on nastaví. Platíš si, máš právo na to, aby ti to fungovalo.
Ale ak chceš - môžeš. Najskôr si ale niekde poznač všetky základné hodnoty, ktoré si tam mala nastavené.
babicka1 dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

    Dodkoo
    Nebolo by lepšie skúsiť prepojiť káblom? Ak s tým notebokom nepotrebuješ chodiť po dome.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    babicka1 ja mám wifi v druhej izbe a sem by mi kabel nedosiahol ale už mi to lezie na nervy aj ked nechám počitač že odidem na chvilu wifi sa stratí a nemôžem sa nijako pripojit až ked to zreštartujem
    Dodkoo Takmer v každom PC obchode urobia kábel taký dlhý ako je potrebný, alebo predajú hotový dlhý kábel. Ak je možnosť natiahnuť kábel je to istejšie ako wifi.
    babicka1 skusim to diky
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.