Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť ak som nestihla požiadať o kód ekase do 30.6.2019?

O kódy k ekase som požiadala až 3.7.2019 a virtuálnu registračnú pokladňu používať nemôžem lebo moja registračná pokladňa je prepojená s iným systémom s nasou komorou. Aká pokuta mi hrozí ak budem naďalej používať registračnú pokladnu kým mi môj dodávateľ sprístupní ekasu? Môžem niekoho požiadať o výnimku?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Prečo az 3.7.?
pollakova.jana Nestihla som zo zdravotných dôvodov.
ivka70 Bola si v kome? Inak nerozumiem ake zdravotne dovody mohli zabranit ziadosti 30.6., ked uz 3.7. pominuli....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    neviem o žiadnej výnimke, okrem tých, ktoré sú uvedené priamo v zákone, a ktoré platili aj pred ekasou..
    https://www.podnikajte.sk/dane/kto-m...u-od-roku-2019
    V prípade, že podnikateľ nepoužil eKasu na evidenciu tržby bez zbytočného odkladu po jej prijatí alebo na evidenciu prijatej tržby používa pokladnicu e-kasa klient, ktorá nespĺňa požiadavky zákona, daňový alebo colný úrad uloží pokutu vo výške od 330 eur do 3 300 eur. V prípade zistenia opakovaného porušenia týchto povinností bude uložená pokuta od 660 eur do 6 600 eur. Daňový alebo colný úrad môže taktiež podať návrh na zrušenie živnostenského oprávnenia k činnosti, pri ktorej došlo k porušeniu zákona.

    Čo môžem urobiť ak som nestihla požiadať o kód ekase do 30.6.2019?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.