Zavrieť

Porady

Kompenzácia za rizikovú pracu-priplatok

Ahoj,viete mi niekto poradiť ohľadom hodinového príplatku, zo zákona to vychádza na 0.5978, niekde na internete som videl ze od 1.5.2019 by to malo robiť okolo 1,37-1,39 na hodinu, hľadám a nedarí sa mi to nájsť, vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    § 124 Mzdová kompenzácia za sťažený výkon práce
    Je to 0.5978 podla aktualnej minimalnej mzdy https://www.employment.gov.sk/sk/pra...kon-prace.html

    Okrem toho, ak robis rizikovu pracu v noci, tak mas vyssi priplatok za nocnu:

    Zamestnancovi patrí za nočnú prácu popri dosiahnutej mzde za každú hodinu nočnej práce mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 40 % minimálnej mzdy v eurách za hodinu podľa osobitného predpisu, a ak ide o zamestnanca vykonávajúceho rizikovú prácu, patrí mu mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 50 % minimálnej mzdy v eurách za hodinu podľa osobitného predpisu.

    Tymto zvysenym priplatkom nestracas narok na kompenzaciu 0.5978

    Ak robis nadcas v rizikovej praci, mas vyssi priplatok za nadcas:

    Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 35 % jeho priemerného zárobku.

    Tymto zvysenym priplatkom nestracas narok na kompenzaciu 0.5978

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...l#paragraf-124
    NADEJ27 Niekde som videl ze sú nové príplatky od 1.5.2019,neviem to nájsť,, možno to boli len návrhy a nepreslo
    veronikasad Od 1.5.2019 sa menia len príplatky za prácu v sobotu a nedelu (§122a, 122b)

    Kompenzácia za rizikovú pracu-priplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.