Zavrieť

Porady

problém s matkou bordelárkou

Kam sa prosím vas môžem obratiť , ked mam problém s vlastnou matkou bordelárkou, ktorý zašiel až tam že sme mali už šváby a momentálne 4 krat ploštice, ktorých sa neviem zbaviť. Byt je výlučne moj a jej jediné hoby je nakupovať v sekáčoch, na burzách nepotrebné veci a skladovať to vo svojej izbe a kuchyni. viem že nemá problém nosiť veci aj od kontajnerov. Ďakujem za odpoved
18 komentárov     zbaliť
Mila123 ona nie je bordelárka, ona je zberačka....
Viera R. zberačka - to nie je vlastnosť to diagnóza,
Diana 66 ona je to aj to
Mila123 je to dg. ale pokiaľ nič iné nerobí, neubližuje sebe i okoliu a nie je zbavená svojprávnosti nič s tým neurobíš, je taká, musíš to akceptovať....
buchač Mila123 (Dnes 13:44) je to dg. ale pokiaľ nič iné nerobí, neubližuje sebe i okoliu a nie je zbavená svojprávnosti nič s tým neurobíš, je taká, musíš to akceptovať....
====================
To vážne ?
NEUBLIŽUJE okoliu ?
NEUROBÍ nič ?
Dokonca MUSÍ akceptovať ?

No dobre...dajme tomu, že dcéra má smolu.
ALE ak by sa do problematiky PUSTILI susedia, tak by bol vcelku solídny problém.
Mila123 Juraj, nerobíš v tejto problematike, nevyznáš sa, preto tvoj názor nie je relevantný danej situácií....
Diana 66 buchač dik aspon za podporu, lebo podla názorov vačšiny velmi lutujem že som vobec žiadala o radu
Diana 66 Vidím že samí psychiatri mi opdisujú 1 mudrejší ako 2. . Lutujem že som pýtala radu!!!
BXLmiami Lenže odpisujem Ti faktickú radu.Nemáš s tým čo spraviť.
alaya1 a ze dam ruku do ohna, ze kto je tento prenick
lujza.j Ala....jasne to bolo hned po prvej reakcii....len prispevok zmazany a tym aj komenty
Tweety Lui. zmazala som, a čo iné sa dá robiť s takými ...?
lujza.j Skoda...ostatni mohli mat obraz hned na zaciatku....
Tweety prečo by som si mala nechať komentáre s urážkami?
lujza.j Lebo obraz o "zadavatelke"....napr... ale jasne tvoje rozhodnutie....
alaya1 V prispevku je malo informacii o matke, ci mate potvrdene, ze ten hmyz v byte je sposobeny jej "zberacstvom". ved to mohlo pristaj inaou cestou. Co je podla Vas bordelarstvo.
buchač Mila123 (Dnes 14:35) Juraj, nerobíš v tejto problematike, nevyznáš sa, preto tvoj názor nie je relevantný danej situácií....
===================
No fasa....takže na to, aby som mohol mať nejaký názor, tak sa musím vyznať v problematike ?

Dobre, takže inak.
Vyznáš sa v problematike bytov, správcovstva, zástupcov vlastníkov ?
Ak hej, tak potom vieš, kde asi smerujem.
Ak sa nevyznáš, tak tvoj názor nie je relevantný.
Ja len snáď podotknem, že stále platí nasledovné.

Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckych práv ostatných vlastníkov takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckych práv tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor a spoločné zariadenia domu, alebo sústavne narušuje pokojné bývanie, bezpečnosť a dobré mravy, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu či nebytového priestoru nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru - to hovorí zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, ktorý vymedzuje pravidlá na fungovanie správy bytov, či už prostredníctvom správcovskej spoločnosti, alebo spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov.
=====================
Mila123 (Dnes 13:44) je to dg.
-------------------------------
Hehehe...takže potom dajme cigánov - kontajneristov vyšetriť...
alaya1 Preco je to pod mojim komentom? Ci to patri mne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadny urad ti s tymto nepomoze, do sukromneho vlastnictva zasahovat nemoze.
    Vlastnik si ty, bud si presadis svoje vlastnicke prava a budes urcovat pravidla spolunazivania alebo budes potichu trpiet.

    Zhromazdovanie veci moze prerast az do definovania psychickej choroby, ktora sa lieci.
    Mohlo by to pomoct zmiernit dosledky pre ostatnych - ak matka bude ochotna taku liecbu podstupit (lebo zjavne je stale svojpravna, cize nariadenie neprichadza do uvahy)
    https://www.zdravie.sk/clanok/53400/...azdovanie-veci

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    NEdávno mama (75) upratovala u otca (77) v izbe a v periňáku mu našla 4 vajíčka uvarené na tvrdo.

    Holt, takí sú rodičia v tomto veku. S tým ti nepomôže nikto, sama si s ňou musíš poradiť, alebo aj nie.

    Poznám aj mladších ľudí (cca 45), ktorí majú toľko haraburdia doma, že nevedia otvoriť dvere do izby. Sú to rôzne veci kúpené cez e-shopy, ktoré nikdy v živote nepoužili, mnohé z nich ešte ani nevybalili. Je to mánia - zberateľstvo, ktorá môže prerásť až do diagnózy. Ale kvôli tomu človek nie je zbavený svojprávnosti.

    Vecmi v jej izbe asi nemôžeš nič urobiť, ale z kuchyne ich môžeš vyhodiť, ak nie je doma.
    Naposledy upravil Chobot : 09.07.19 at 15:38

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mikae, BXLmiami, lujza.j, alaya1, Tweety, Mila123
    6

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Vyhadzovať,vyhadzovať,vyhadzovať,nedovoliť jej vnášať ďalšie veci,nevpustiť ju do bytu s takými vecami.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    https://www.slovenskypacient.sk/obse...y-test-liecba/
    nie, nie je bordelárka! je to psychický problém, ktorý musí byť riešený a CITLIVO! psychiatrom
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Pfúúúú....tak to potom cigáni - kontajneristi nie sú bordelári...oni sú proste len chudáčikovia s obsedantno-kompulzívnou poruchou a mali by sa teda aj liečiť.
    alaya1 Buchac nekecaj. Mila ti napisala vyssie ako na tom si.
    buchač alaya1 ...aby nedošlo k omylu a aby si pochopila, tak toto patrí tebe, lebo je to pod tvojim komentom.

    https://www.parolacce.org/wp-content...2a-600x431.jpg
    ==================
    ...a apropó...tu tvrdíš niečo

    " alaya1 (Dnes 14:39) V prispevku je malo informacii o matke, ci mate potvrdene, ze ten hmyz v byte je sposobeny jej "zberacstvom". ved to mohlo pristaj inaou cestou. Co je podla Vas bordelarstvo. "

    ...a na druhej strane ideš vravieť niečo o kecaní ?
    Mila123 proste gentleman ...............
    alaya1 Ja som nic netvrdila. Koment som mala pod prispevkom, vyziadala som upresnenie otazky- je to na to urcene, po tolkych rokoch tu by si aspon zaklady Porady mal ovladat. Vsade bol a vsetko vie cez google ...
    Diana 66 asi tak!!!
    dmc nevis o com pises a iny nazor v podstate nechces pocut. Cigan kontajnerista a - zberac su 2 rozne problemy
    Terezia13 išiel určitú dobu seriál, kde bolo riešenie s takto postihnutými ľuďmi, rodina bola často zúfalá, riešili to práve cez psychiatrov, ktorý týmto ľuďom pomáhali zriekať sa týchto prebytočných vecí, vždy to riešili trpezlivo, každú vec konzultovali s týmto pacientom, niečo sa im darilo, na niečo bolo potrebné mať hromadu trpezlivosti, ale vždy to vyhadzovanie viedol psychiater - na to školený odborník - a často to trvalo dlho, kým sa to podarilo dostať do určitých koľají a pod kontrolu
    Diana 66 ste psychiatrička ????
    buchač alaya1 (Dnes 22:35) Ja som nic netvrdila. Koment som mala pod prispevkom, vyziadala som upresnenie otazky- je to na to urcene, po tolkych rokoch tu by si aspon zaklady Porady mal ovladat. Vsade bol a vsetko vie cez google ...
    --------------------
    Diana 66 (Dnes 22:35) asi tak!!!
    --------------------
    Diana 66 (Dnes 20:47) buchač dik aspon za podporu, lebo podla názorov vačšiny velmi lutujem že som vobec žiadala o radu
    ===============

      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    alaya1 (Dnes 12:23) a ze dam ruku do ohna, ze kto je tento prenick


    No kóóoóóónečne...

    Na to, že máš dve vysoké školy psychologického typu, tak ti to dosť dlho trvalo.

    problém s matkou bordelárkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.