Zavrieť

Porady

Nedodrzanie terminu na dodanie baterie do hodiniek

Objednali sme v servise na mobil-hodinky bateriu do hodiniek na vymenu. Na objednavke bol dohodnuty termin ktory je dva tyzdne prekroceny. Pisala som tej firme dnes email o odstuoeni a zruseni objednavky vzhladom na nedodrzanie terminu a zalohu ziadam vratit spat. Keby mali s tym problem aky paragraf tu prosim plati, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    To vážne? Baterka do hodiniek - záloha a termín 2 týždne? Však to kúpim na eBayi za 2,50 € a mám to tu do 4 dní! Alebo do 3 týždňov, ale za 1 € z Číny.

    Koľko bola záloha? A koľko stojí baterka?


    Doplnenie odpovede po upresnení detailov:

    OK, je to batéria, ktorú bežne nemajú obchodníci na sklade. Takže predajca sa zaviazal tento tovar pre teba obstarať. V tom prípade sa váš vzťah riadi Občianskym zákonníkom č. 40/1964, ktorý v § 613 uvádza

    § 613
    Veci možno predávať aj na objednávku. Predávajúci je povinný obstarať objednaný tovar v dohodnutej lehote, a ak lehota nie je dohodnutá, v lehote primeranej okolnostiam. Ak sa tak nestane, objednávateľ je oprávnený od zmluvy odstúpiť. Odstúpením objednávateľa od zmluvy nie je dotknuté jeho právo na náhradu škody.


    Prípadne ak ste spísali nejakú zmluvu, tak by išlo o obstaranie veci, ktoré sa riadi paragrafmi 733 - 736:


    Zmluva o obstaraní veci
    § 733
    Zmluvou o obstaraní veci sa obstarávateľ zaväzuje objednávateľovi obstarať určitú vec. Obstarávateľ má právo vec obstarať aj prostredníctvom inej osoby. Objednávateľ je povinný obstarávateľovi za obstaranie veci poskytnúť odmenu.
    § 734
    O uzavretí zmluvy musí obstarávateľ vydať objednávateľovi písomné potvrdenie, v ktorom musí byť uvedený predmet obstarania, jeho cena a doba obstarania.
    § 735
    Objednávateľ môže až do obstarania veci od zmluvy odstúpiť; musí však obstarávateľovi nahradiť účelne vynaložené náklady a inú ujmu vzniknutú obstarávateľovi, pokiaľ jej obstarávateľ nemohol zabrániť. Tým nie je dotknutý nárok na uplatnenie práv vyplývajúcich z omeškania alebo z vadného plnenia obstarávateľa.
    § 736
    Obstarávateľ je povinný pri obstarávaní dbať na pokyny objednávateľa; odchýliť sa od nich môže iba vtedy, ak je to v záujme objednávateľa nevyhnutné a ak nemôže včas dosiahnuť jeho súhlas.

    V každom prípade batériu predajca asi niekde objednal a dodávateľ alebo dopravca mešká. Podľa § 613 by si teda mohla od zmluvy odstúpiť, ak dodávateľ mešká už 2 týždne.

    Žiadať o odstúpenie od zmluvy môžeš, ale ak predajca už zaplatil zálohu a tovar je na ceste, tak bude ťažké od neho tú zálohu vymôcť, pokiaľ ti ju nezaplatí dobrovoľne. Ráta asi s tým, že na súd kvôli 30 € s týmto prípadom nepôjdeš.

    Ak by sa predajca štorcoval, tak sa skús odvolať na hore uvedené paragrafy Obč. zákonníka.


    Ešte mi neide do hlavy - Huawei hodinky stoja okolo 200 €. Predajca za batériu do hodiniek pýtal 125 € a ty si s cenou súhlasila. Nebolo ti podozrivé, že je to značný nepomer? Súhlasila si s takou cenou? Ako tu viacerí uviedli, také batérie stoja cez zahraničné nákupné portály max. 25-30 €.

    Alebo tá cena 125 € je aj s výmenou? Aj tak by to bolo veľa.
    Naposledy upravil Chobot : 10.07.19 at 11:56
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft A ešte... aké hodinky? Pretože teraz sa všade používajú normalizované baterky. A tie sa dajú kúpiť dokonca i v hypermarkete.CR2032, CR2025, CR2016, CR1632, LR44, 3XX (tie sú hlavne do hodiniek).
    jslancik chlapci, uniklo vám slovné spojenie mobil-hodinky. je to asi nejaký - pravdepodobne čínsky "mobil" v hodinkách. väčšinou sú to low-costové shity, a keď si predstavím, že do nich treba zohnať náhradnú baterku, tak...
    Poola Huawei 316L hodinky. Zaloha bola 30e a na objednavke suma 125e
    buchač Pfúúúúú...tak to je teda solídny odrb.
    Slovenský podnikateľ nakúpi z Číny, nahodí DPH, ičo, dičo, rodné číslo svokry a hajde predávať.
    https://www.aliexpress.com/w/wholesa...h-battery.html
    Termín nebol dodržaný, nakoľko z Číny je niekedy cesta dlhá.
    dusik16 misoft ked nevies dobre poradit, tak radšej nepis nic, na tvoje kecy nie je nikto zvedavy.
    misoft
    Debko - ty sa sem nemiešaj! Poola vtedy nenapísala, o ký stroj ide! Tak drž zobák!
    dusik16 sak prave, SPAMujes toto forum tvojimi nezmyselnymi radami a pritom nechapes priamo otazke... Naozaj si otravny!!
    Chobot Doplnil som svoj príspevok po uvedení dodatočných detailov.
    Poola Cena 125 e by bola aj s vymenou. Pred dvomi rokmi stali hodinky 460 e. Viem ze casom aj cena klesa, ale...Som si ich velmi oblubila a za kazdu cenu aj v okamihu vyslovenia ceny v servise v duchu “za kazdu cenu to chcem”...Presiel vsak datum ktorym sa mi zaviazali vec vybavit a stratila som doveru v ich serioznost, tak som vcera pisala na firmu mail ze vzhladom na omeskanie dohodnuteho dalej nemam uz zaujem o sluzbu.
    Dakujem za tie paragrafy, pekny zvysok dna.
      zbaliť
    kopretinka 10.07.19 06:27 odstránil(a) z Porady

    Nedodrzanie terminu na dodanie baterie do hodiniek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.