Zavrieť

Porady

Môže zamestnávateľ dať dovolenku za predošlé mesiace?

Dobrý deň, chcem sa opýtať keď mám na výplatnej páske za máj a jún zostatkovú dovolenku 33,5 ( 8 dní z minulého roka) a končím pracovný pomer v júli, môže mi zamestnávateľ stiahnuť dovolenku za predošlé mesiace čo som bola doma, aj keď mi v minulosti povedal že mi tam dovolenku nedá pretože to nie je moja chyba že nie je práca a nechal ma doma? Nechce mi dať vybrať dovolenku ani preplatiť a povedal že mi tie dni stiahne za predošlé čo nebola robota a bola som doma.
Ďakujem
13 komentárov     zbaliť
ivka70 ako ti to platil v tych mesiacoch? ako prekazku v praci na strane zamestnavatela 100% priemernou mzdou a tak to mas aj na vyplatnej paske?
Lucia9090 Na páske nemám nič ohľadom prekážky na strane zamestnávateľa , jedine čo mi povedal že dní ktoré nebude robota a budem doma tak mi nedá dovolenku ale platené voľno pretože to nie je moja chyba. Platil mi to normálne ako by som bola v práci.
ivka70 cudne,
potom tazko povedat, ako ti chce dat dovolenku, kedze by musel otvarat vsetky mesiace a menit mzdu na dovolenku a opravovat vsetky vykazy SP, ZP ... legalne asi tazko
ivka70 kolko je tvoj rocny narok na dovolenku? lebo ak je z 33,5 dni 8 z minuleho roka, vychadzalo by to narok 25,5 dna, co je cudne cislo .... 33,5 je narok do konca roka?
Lucia9090 Nárok mám 25 dní. Na výplatnej páske máj a jún mám 33,5. Mne to prišlo tiež čudné. Len neviem ako sa mám obrániť lebo mi chce dovolenku stiahnuť dozadu a to mi príde čudné
ivka70 Tak ho das na Inspektrorat prace ..... len tie odpracovane dni sa budu tazko dokazovat, ked si v praci nebola .... ale zasa zaplatena dovolenka je ina ako odpracovany den, aj ked rozdiely mozu byt minimalne, cize by mal problem s vykazmi, keby to chcel opravovat spatne

Nezaplati ti ich v poslednej vyplate, posles mu predzalobnu vyzvu na doplatenie mzdy ... a v najhorsom ich vysudis ...
Lucia9090 Už aj nad inšpekciou som uvažovala len neviem či sa môžem držať tej výplatnej pásky a aký mám dôkaz . Neviem čo je schopný urobiť aby somnou nevybabral
Lucia9090 Len mi povedal že na dovolenku mám ten istý základ ako deň keď pracujem. Tak či tam nebude môcť manipulovať s tým spätne. Ale raz keď mám na júnovej páske toľko dovolenky tak ako mi spätne za február môže dať dovolenku. To nechápem
ivka70 To nie je pravda, priemer na dovolenku musi preukazatelne vypocitat z prijmu za predchadzajuci stvrtrok, na 99% sa nedopracuje presne k tej istej sume
blufuje alebo tomu vobec nerozumie.

Tvoj problem je to, ze na dni, kedy ti vykazal pracu, nevies vydokladovat, ze ta nechal doma z jeho vole .... ale on ma vacsi, lebo to nezakamufluje dovolenkou ....
Lucia9090 Aha, takže blufuje a snaží sa somnou vybabrať. Ďakujem pekne za radu
veronikasad k 31.7. máš nárok na 7/12 novej dovolenky + á dní starej = 14,8+8 = 23,5 dní dovolenky. Kolko dní dovolenky si skutočne čerpala v roku 2019 ?
Lucia9090 Za rok 2019 som čerpala 5 dní dovolenky
veronikasad opravujem výpočet 25/12*7+8 = 22,5 dňa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    ak končíš PP v júli tak ti pravdepodobne uviedol akikvótnu časť na tento rok. napr. 25 : 12 x 7 = 14,,58 dňa (nárok na tento rok)
    Lucia9090 Áno, to chápem, keďže som čerpala 5 dní tento rok tak mi ostalo 9 dní a on mi povedal že mi ich rozhádže tie dni čo som bola doma a nemal pre mňa robotu. Keďže mám základ rovnaký pre dovolenku aj deň keď som v práci tak sa viem nejak brániť? Lebo dala som výpoveď a zrazu mi ju ani nevyplatí ani si ju vybrať nemôžem

    Môže zamestnávateľ dať dovolenku za predošlé mesiace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.