Zavrieť

Porady

Príspevok pre pacienta umiestneného v sociálnom zariadení

Bezvládny je umiestnený v sociálnom zariadení. Vlastný dôchodok má 300 €, rodina dopláca tiež 300 €. Od augusta má byť zvýšená platba za pobyt na 750 €. Nedá sa vybaviť niekde príspevok, nakoľko rodina nie je schopná už viac doplácať.
4 komentárov     zbaliť
misoft
Neočakávaj nejakú pomoc od štátu! Žiaľ - je to holý fakt, štát na takýchto občanov zvysoka se*ie.
Ja mám oboch rodičov v DOS (každý ale inde - pre nedostatok miesta sme radi s bratom, že sme aspoň to dosiahli) - obom celý ich dôchodok ide len na DOS a pritom ešte my s bratom doplácame každý po 100€ na každého - teda 200€ každý. Tiež som na hrane, ale snažíme sa, ako vieme....
Agacs Nepotešili ste ma
misoft Zvykaj si!
Mila123 majetok má? (ten umiestnený klient - inak nie je pacient)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Znama mala tiez matku v soc. zariadeni, ale surodenci odmietli prispievat, i ked zo zakona maju tuto povinnost. Vzala si pozicku na chybajucu sumu. Ziadala od surodencov prispievanie sudnou cestou, ale matka zomrela v priebehu sudneho konania /3 roky/! Ked doslo k dedeniu, tak sa surodenci prihlasili i k nepatrnemu dedicstvu.
    Skuste zaziadat o prispevok prostrednictvom miestneho/dedina/, mestskeho uradu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Skuste zaziadat o prispevok prostrednictvom miestneho/dedina/, mestskeho uradu.
    =======================
    Skúška...1, 2, 3,....
    Skúška obecného rozhlasu....1, 2, 3...

    Pochopili sme sa ?????
    Agacs Áno
    Agacs Ďakujem pekne
      zbaliť

    Príspevok pre pacienta umiestneného v sociálnom zariadení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.