Zavrieť

Porady

Vystavenie faktury za prace,ktore neboli v panelaku vykonane

Moze dovernik v panelaku dat pokyn spravcovi o vystavenie faktury za prace,ktore neboli vykonane.
Naposledy upravil ivka70 : 18.07.19 at 07:38
6 komentárov     zbaliť
ivka70 co ma otazka spolocne so susedskymi spormi v panelaku? zmenila som nazov
sito ivka, neviem čo si vymazala? Ale, ako ty vieš, že sa nejedná o susedský spor v dome, ako? Guľa ...
ivka70 Nic som nemazala, len zmenila nazov, povodny bol: Susedske spory v panelaku
sito Vtom prípade je miro susedom zástupcu vlastníkov bytov v dome a sú v spore. Ostatní susedia, na čiu stranu sa pridajú?
vicktor Spravca snad faktury prijima, nie vystavuje.
marjankaj A kto tie faktúry zaplatí? To ste odkukali od štátnej správy:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pokyn, pokyn, na pokyn musí mať nejaké podklady, napr. objednávku, popis vykonaných prác, prevzatie prác, odsúhlasenie, schválenie.... ak toto všetko má, potom je fakturácia ok. Doplnenie: ak sa robili nejaké práce pre panelák, potom faktúru vystaví firma, ktorá práce vykonala, nie správca, máš to akési popletené.
    Naposledy upravil Tweety : 18.07.19 at 08:10
    sito Tweety, ako ty vieš, že to má popletené? Ak je správcom bytové družstvo, kroté má svoju údržbu, ktorá vykoná opravu, výmenu modernizáciu, tak správca vystaví svoju faktúru, ktorú uhradí dom z FPÚaO, ktorému vykonáva správu domu na základe 182ky a zmluvy o výkone správy domu, ktorá musí byť v súlade so 182kou.
    ivka70 A ako na to spravca pride, ked zastupca vlastnikov ma take poverenie, dat vystavit FA?
    kopretinka Správca vystaví ? A aké práce ten správca vykonal? A komu to akože fakturuje?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Práce, ktoré neboli na dome jeho spoločných častiach, spoločných zariadeniach domu vykonané, ale boli zúčtované na príkaz ZÁSTUPCU VLASTNÍKOV BYTOV je podvod, zlodejina spáchaná na spoluvlastníkov domu, jeho spoločných častí, spoločných zariadení.

    Vystavenie faktury za prace,ktore neboli v panelaku vykonane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.