Zavrieť

Porady

Bulharsko

Cestujeme do Bulharska, Pomorie a chcela by som sa opytat, ci mozem varit z ich vody. viem, ze pit sa nemoze.
Samozrejme, ze budeme chodit aj do restauracii, ale sem -tam by som chcela uvarit. Ake mate skusenosti?
Dakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 22.07.19 at 14:44 Dôvod: velke pismena = kricanie
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
- nekričte tu..... plaší sa mi kocúr i obrazovka

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
Myslis ze na celom bulharskom pobrezi niet jedinej restauracie kde podavaju varenu stravu?

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka
buchač
MOZES VARIT Z MORSKEJ VODY...ASPON USETRIS NA SOLI.
A PREČO AJ TY PÍŠEŠ KAPITÁLKAMI?

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

evaj63
My sme v Bulharsku nikdy nevarili, a boli sme aj na súkromí. Ceny ako u nás.Vodu sme kupovali v 5 alebo 10l bandaskách.

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
"Voda obohacená minerály pak teče běžně z vodovodních kohoutků a taky ji můžete bez obav z průjmů pít"

https://dvojka.rozhlas.cz/v-bulharsk...eralku-7461437
vicktor Mineralku z vodovodneho kohutika som zazil v Patinciach.
To boli casy! Plavecky vycvik. Tyzden na kupalisku namiesto ucenia v skole.
Zial nebola to nejaka Zlata studna ci Miticka, ale cosi smrdkave...
mareko vicktor, ja pamätám ešte časy, keď sme sa v Santovke v bazéne kúpali v "Santovke" Bolo to pre nás ako deti veľmi nezvyčajné a zábavné. Pre mladšie ročníky vysvetlím, Santovka bola minerálka, balená v skle...v časoch, keď boli minerálne vody asi iba tri, a to Santovka, Slatina a Šaratica ...to bolo asi všetko
Tak som si zagúglila a ujo google mi vyhodil, že áno, stále existuje ono kúpalisko, ale už ako Kúpalisko Santovka Wellness

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

jelalim
Kto Ti povedal, ze voda z vodovodu sa v Pomori nesmie pit? Nepomylila si sa a ten co Ti to hovoril, povedal, ze nesmies pit vodu z mora? Takto by to sedelo.

Hotely, restiky su napojene na ten isty zdroj vody, ktory budes mat aj v tvojom ubytovani a ktoru pouzivaju v kuchyni na pripravu jedal napojov, umyvanie ovocia, umyvanie riadu. Ani nemaju rozdelenu vodu, ze z tohoto kohutika varime miestnym a z ineho turistom...

Ludia, rozmyslajte a ked mate pochybnosti kupte si a noste si balenu vodu, v Bulharsku v 5L PET bandaske stoji cca 3BGN v normalnom obchode, ak za celu dovolenku spotrebujete 3 taketo bandasky, neverim, ze Vam to pri kalkulacii dovolenky dovolenku az tak predrazi...

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Bola som tam, voda je pitná.

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

IvetaH
Zuzka, my chodíme ako partia postarších ľudí, každý večer si grilujeme a aj varíme na čo máme chuť, vodu používame na varenie úplne bežne a nič nám nie je, dávame pozor, aby bola naozaj prevarená. Zeleninu a ovocie ale oplachujeme vodou z balenej vody. Stravu v reštauráciách neznáša väčšina z nás, používajú iné koreniny ako my a ani mi to nechutí ani nevonia a tiež mám pochybnosti o čerstvosti stravy podávanej v reštaurácii.
zuzana2610 Ďakujem pekne práve preto som sa pýtala lebo dcere nerobí dobre okorenena strava ...Dakujem ,že ste ma pochopila

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.