Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    sonička
    Chcem sa spýtať, je tam taký istý postup ako pri 3. pilier DDS!!!!!!!!!
    Na toto som sa chcela aj ja spýtať, nakoľko sa ma na to už viacej ľudí pýtalo. Dočítala som sa o tom, že z tohoto príspevku sa zamestnancovi zráža zdravotné poistenie a daň a zamestnávateľ z toho odvádza tiež iba zdravotné poistenie. Nevie niekto, kde by sa dalo o tejto problematike viac dočítať? Nejaký § ... Ďakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    eop
    Na toto som sa chcela aj ja spýtať, nakoľko sa ma na to už viacej ľudí pýtalo. Dočítala som sa o tom, že z tohoto príspevku sa zamestnancovi zráža zdravotné poistenie a daň a zamestnávateľ z toho odvádza tiež iba zdravotné poistenie. Nevie niekto, kde by sa dalo o tejto problematike viac dočítať? Nejaký § ... Ďakujem
    Máš to v zákone o dani z príjmu (§11), v zákone o zdravotnom poistení v definícii vymeriavacieho základu a v zákone o sociálnom poistení tu: http://www.porada.sk/t28046-zakon-o-...82006.html#138

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Zita4
    Máš to v zákone o dani z príjmu (§11), v zákone o zdravotnom poistení v definícii vymeriavacieho základu a v zákone o sociálnom poistení tu: http://www.porada.sk/t28046-zakon-o-...82006.html#138
    Dík moc.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Zita4
    Máš to v zákone o dani z príjmu (§11), v zákone o zdravotnom poistení v definícii vymeriavacieho základu a v zákone o sociálnom poistení tu: http://www.porada.sk/t28046-zakon-o-...82006.html#138
    V tom zdravotnom som to nenašla, to nieje náhodou zmena od 1.8.06? Neviem. A chcem sa spýtať, napísala som tam dobre, že z tohoto príspevku ide iba zdravotné 4% a 10% a daň 19%? Ďakujem

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    eop
    V tom zdravotnom som to nenašla, to nieje náhodou zmena od 1.8.06? Neviem. A chcem sa spýtať, napísala som tam dobre, že z tohoto príspevku ide iba zdravotné 4% a 10% a daň 19%? Ďakujem
    Zdravotné sa už z ddp neplatí, prišlo k zmene od 1.8.2006.
    Ospravedňujem sa, túto informáciu som dostala a tak som ju aj odovzdala ďalej. "Pracuje sa na jej preverení." Ďakujem.
    Naposledy upravil Viera123 : 04.09.06 at 17:31

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Viera123
    Zdravotné sa už z ddp neplatí, prišlo k zmene od 1.8.2006.
    Ja som teraz konkrétne myslela príspevok na životné poistenie. Tam sú tiež nejaké zmeny od 1.8.06. Poradíš mi, kde si to môžem naštudovať, kde nájdem zmeny po 1.8.06? Mám v tom guláš. Ďik

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    eop
    Ja som teraz konkrétne myslela príspevok na životné poistenie. Tam sú tiež nejaké zmeny od 1.8.06. Poradíš mi, kde si to môžem naštudovať, kde nájdem zmeny po 1.8.06? Mám v tom guláš. Ďik
    Pokiaľ ja viem, zmeny od 1.8.2006 sú v zákone o sociálnom poistení a nie v zákone o zdravotnom poistení.
    Zákon o zdravotnom poistení:
    § 13
    Vymeriavací základ

    (1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
    a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu,40a)

    Ten link, čo som priložila vyššie je na zákon o sociálnom poistení so zmenami platnými od 1.8.2006. Nové znenie máš zelenou a pôvodné neplatné znenie prečiarknutým červeným písmom.
    Naposledy upravil Zita4 : 31.08.06 at 09:17

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Viera123
    Zdravotné sa už z ddp neplatí, prišlo k zmene od 1.8.2006.
    Môžeš prosím ťa doložiť, ktorým zákonom sa mení zákon o zdravotnom poistení?

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Zita4
    Pokiaľ ja viem, zmeny od 1.8.2006 sú v zákone o sociálnom poistení a nie v zákone o zdravotnom poistení.
    Ten link, čo som priložila vyššie je na zákon o sociálnom poistení so zmenami platnými od 1.8.2006. Nové znenie máš zelenou a pôvodné neplatné znenie prečiarknutým červeným písmom.
    Moc ďakujem. Čo by som ja robila bez Porady?

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    [quote=Zita4][quote]

    Prosím ťa, nevieš, kde sa môžem dočítať konkrétnejšie o týchto príspevkoch. Už konečne rozumiem odvodom, ale počula som, že sa dá poskytnúť zamestnancovi mimoriadny vklad. Tzn. že napr. v januári mu vypočítam 6% z hrubých miezd za celý rok? A potom mu to v tej januárovej výplate aj odpočítam zo mzdy (celkové odvody (zp,daň)z tej ročnej sumy). Mám pravdu? Ďakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    eop
    Prosím ťa, nevieš, kde sa môžem dočítať konkrétnejšie o týchto príspevkoch. Už konečne rozumiem odvodom, ale počula som, že sa dá poskytnúť zamestnancovi mimoriadny vklad. Tzn. že napr. v januári mu vypočítam 6% z hrubých miezd za celý rok? A potom mu to v tej januárovej výplate aj odpočítam zo mzdy (celkové odvody (zp,daň)z tej ročnej sumy). Mám pravdu? Ďakujem
    Nerozumiem celkom, ako to myslíš.
    Príspevok zamestnávateľa na DDS, živ. poistenie alebo účelové sporenie je daňovým nákladom zamestnávateľa max. do 6 % hrubých miezd. Ak si nastavíš príspevky zamestnávateľa mesačne na 6 %, nemáš problém doplácať.
    Ak to chceš urobiť naraz za celý rok, musíš si prepočítať mzdy za celý rok najneskôr v decembrovej mzde, aby to bolo v daňovom období, o ktoré ti ide. V januárovej výplate nasledujúceho roka je to už neskoro.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Zita4
    Nerozumiem celkom, ako to myslíš.
    Príspevok zamestnávateľa na DDS, živ. poistenie alebo účelové sporenie je daňovým nákladom zamestnávateľa max. do 6 % hrubých miezd. Ak si nastavíš príspevky zamestnávateľa mesačne na 6 %, nemáš problém doplácať.
    Ak to chceš urobiť naraz za celý rok, musíš si prepočítať mzdy za celý rok najneskôr v decembrovej mzde, aby to bolo v daňovom období, o ktoré ti ide. V januárovej výplate nasledujúceho roka je to už neskoro.
    Ďakujem za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.