Zavrieť

Porady

Dovolenkový priemer

všetci zamestnanci maju min.mzdu pocitam dovolenkový priemer za mesiac jul, dostanem ho z dov.priemeru za mesiace 4,5,6
ako napr 4mes.DP+5mes.DP+6mesDP a vydelím troma vypocitam to spravne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    stanka613
    všetci zamestnanci maju min.mzdu pocitam dovolenkový priemer za mesiac jul, dostanem ho z dov.priemeru za mesiace 4,5,6
    ako napr 4mes.DP+5mes.DP+6mesDP a vydelím troma vypocitam to spravne
    Nie, počíta sa to z úhrnu hrubých miezd za obdobie 4-6 mes. Pretože DP pre tieto mesiace bol rovnaký(vypočít.z 1-3 mes.) dosiahli by ste tak rovnaký výsledok.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    stanka613
    všetci zamestnanci maju min.mzdu pocitam dovolenkový priemer za mesiac jul, dostanem ho z dov.priemeru za mesiace 4,5,6
    ako napr 4mes.DP+5mes.DP+6mesDP a vydelím troma vypocitam to spravne
    Ahoj, skús sa preklikať tu v mzdových otázkach, je aj o výpočtoch dovolenkového priemeru. Tam sa viac dočítaš. Ja som to tam tiež pred chvílou skúmala

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    takze musim spocitat hrubu mzdu a hodiny ktoé odpracoval za 4,5,6 mesiac napr. (6902 + 7012 + 6901)136 + 152 + 160) - 46,46

    pomozte prosim

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    stanka613
    takze musim spocitat hrubu mzdu a hodiny ktoé odpracoval za 4,5,6 mesiac napr. (6902 + 7012 + 6901)136 + 152 + 160) - 46,46

    pomozte prosim
    Áno, presne tak.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    ja som za mesiace 4,5,6 nemala rovnaky DP pretoze som si nemohla vypocitat DP za 1 kvartal odpracovali len 2mesiace tak sa dopicitaval DP, takze aj tak nemozem spravit DP z týchto DP

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    stanka613
    ja som za mesiace 4,5,6 nemala rovnaky DP pretoze som si nemohla vypocitat DP za 1 kvartal odpracovali len 2mesiace tak sa dopicitaval DP, takze aj tak nemozem spravit DP z týchto DP
    Prosím Ťa, a ako si im počítala DP na ten mesiac, kedy nastúpili?
    Ja si myslím, že ten priemer sa mal počítať pravdepodobný za 10,11,12/2005 a používať ten istý v 02,03/2006. Teda myslím si. Pretože tento istý problém som už čítala na porade, ale v inom príspevku a takto som to pochopila.
    OPRAVTE MA. dík

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    nastupili len vo februari tak som nemala DP tie hodiny mam pocitat odpracovane dni + dovolenka

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    stanka613
    nastupili len vo februari tak som nemala DP tie hodiny mam pocitat odpracovane dni + dovolenka
    Klikla si si na tú adresu, čo som ti vyššie napísala? Skús si to pozrieť, pred chvíľou sme tam rozoberali tento problém. Bolo mi poradené takto:
    "1.Ak zamestnanec nastúpil a zisťuješ pravdepodobný zárobok, pozri §134 ods. 3 - teda zo mzdy, ktorú dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia alebo zo mzdy, ktorú by zrejme v rozhodujúcom období dosiahol.
    2. Pozri §134 - priem. zárobok zisťuješ zo mzdy (nie náhrad mzdy) a z odpracovaných hodín. Teda spočítaš mzdu dosiahnutú za odpracovaný čas (mzda + odmeny + nadčas a pod.) a vydelíš skutočne odpracovanými hodinami (teda bez dovoleniek, bez pohotovosti a pod. ale s nadčasmi)."

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    pomozte mi prosim uz mam z toho chaus DP sa pocita za 7 mesiac z kvar 2 mesiace 4,5,6 to je hrubá mzda za tie mesiace : odpracované dni, dovolenky a plat.sviatka je to spravne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.