Zavrieť

Porady

rozvedení manželia a daňový bonus

Len sa chcem uistiť:
Manželia sú rozvedení, dieťa žije s mamou, mama je nezamestnaná, otec žije niekde inde, trvalý pobyt však má stále na adrese, kde býva aj mama s dieťaťom.

Má otec nárok na daňový bonus?? Podľa mňa má, lebo na papieri spolu žijú v jednej domácnosti, aj keď realita je iná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Trvalé bydlisko neznamená spoločnú domácnosť. A nie je to náhodou tak, že nárok má ten rodič ktorému je dieťa zverené po rozvode do výchovy?

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Presne ako hovorí Magma. § 33.1 "... na každé vyživované dieťa žijäce v domácnosti s daňovníkom," odvolávka na § 115 obč.zákonníka. Takže nie trvalé bydlisko, ale spoločná domácnosť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Bonus patrí rodičovi, s ktorým dieťa žije v spoločnej domácnosti.Podmienkou je ale aj výška príjmu rodiča.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    A čo v takom prípade, keď dvaja majú dieťa, nie sú zosobášení a nežijú v spoločnej domácnosti? Matka vychováva dieťa. Môže v taktomto prípade poberať daňový bonus otec?

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    asi by mohla prísť aj kontrola na to , ako sa žije v "spoločnej domácnosti", takže to trvalé bydlisko u mňa nevyhralo a daňový bonus nepriznávam. Vďaka.

    ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

    ivan01
    a ako je to v mojom prípade keď s manželkou sme zosobášený žijeme v spoločnej domácnosti spoločne sa staráme o dieťa ale trvalý pobyt mám na inej adrese? Mám nárok na daňový bonus?

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    To: Ivan01

    Podľa môjho názoru si môžte daňový bonus uplatniť,ak sa jedná o Vaše vlatné, resp. osvojené dieťa. Podmienkou nie je spoločný trvalý pobyt, ale splnenie podmienky , že dieťa žije s Vami v spoločnej domácnosti (§115 Občianskeho zákonníka).

    rozvedení manželia a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.