Zavrieť

Porady

Krátenie dávok v hmotnej núdzi / DOHODA o VP

Je správne, ak Úrad práce, SVaR kráti dávku v hmotnej núdzi evidovanému uchádzačovi o zamestnanie v prípade, že má akýkoľvek príjem z uzatvorenej dohody o vykonaní práce ? Bez ohľadu na § 6, odst. 2, písm. d) zákona o službách zamestnanosti 5/2004 (príjem je nižší než 3.200,- Sk mesačne, odpracuje menej než 64 hodín). Ide zároveň o uchádzača, ktorý je zapojený do systému aktivačných prác a poberá aktivačný príspevok. V zákone sa zároveň uvádza, že príjmy uchádzač dokladuje na požiadanie. ÚPSVaR vyžaduje dokladovať všetky príjmy každý mesiac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    kaska
    Je správne, ak Úrad práce, SVaR kráti dávku v hmotnej núdzi evidovanému uchádzačovi o zamestnanie v prípade, že má akýkoľvek príjem z uzatvorenej dohody o vykonaní práce ? Bez ohľadu na § 6, odst. 2, písm. d) zákona o službách zamestnanosti 5/2004 (príjem je nižší než 3.200,- Sk mesačne, odpracuje menej než 64 hodín). Ide zároveň o uchádzača, ktorý je zapojený do systému aktivačných prác a poberá aktivačný príspevok. V zákone sa zároveň uvádza, že príjmy uchádzač dokladuje na požiadanie. ÚPSVaR vyžaduje dokladovať všetky príjmy každý mesiac.
    Uchádzač o zamestnanie môže odpracovať formou dohody o vykonaní práce mesačne max.64 hod so zárobkom max.3200,- Sk za mesiac.Spočítavajú sa mu všetky uzavreté DoVP. Nepoznám prípad, žeby u nás Úrad práce v takomto prípade skracoval dávku. My máme 1 zamestnanca na absolventskej praxi a popri tom robí aj na DoVP. Nič mu neskracujú. Práca formou aktivačných príspevkov je podobný prípad.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Ja som riešila včera tiež takýto prípad. Uzavrela som DOVP s nezamestnanou, ktorá robí aktiv. práce. Volala som na ÚP, koľko môže odrobiť /64hod. 3200Sk/, ALE ak poberá dávku v hmot. núdzi a k tomu aktiv. príspevok, je to zložitejšie, pretože zárobok z DOVP sa jej započtava do nárokov na tú dávku a tak sa môže stať, že pre pár korún z dohody príde o celú dávku. Nevim, či by mi na príslušnom ÚP povedali, koľko môže zarobiť, aby o tú dávku neprišla, neskúšala som to. Tú DOVP sme zrušili.

    Krátenie dávok v hmotnej núdzi / DOHODA o VP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.