Zavrieť

Porady

Internet - wifi výpadky, problém.

Prosím o názor. Mám mágio internet cca 13 rokov, avšak v poslednom čase mám stále nejaký problém. Vypadáva mi internet. Len neviem, či je to viac chybou poskytovateľa, alebo má hlavne problém môj ProBook HP. Keď volám na technické oddelenie, tak podľa nich je to v poriadku, vidia, že som resetovala a to je všetko.
1) Nájdené problémy: Adaptér lokálne pripojenie je vypnutý. Problém s adaptérom bezdrôtového pripojenia alebo s prístupovým bodom. Toto sa mi obyčajne podarí opraviť.

2) Nájdené problémy: Pripojenie medzi vaším prístupovým bodom, smerovačom alebo káblovým modemom a internetom je prerušené. Problém s adaptérom bezdrôtového pripojenia alebo s prístupovým bodom. Tak toto už inak neopravím, len musím resetnúť router ZTE II. Keby sa to stalo raz za dlhšiu dobu, ale niekedy to musím aj 2x denne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako čítam.... bod 1. Vypadáva ti domáca sieť.
    Bod 2. Vypadáva aj VDSL pripojenie k poskytovateľovi.
    Skús pokus, pripoj sa k NB z VDSL routeru pomocou sieťového kábla.
    .
    Na NB nastaviť sieťovú ethernet kartu na automatiku (príklad)

    Ak aj pri takomto pripojení sa bude objavovať hlásenie bod 2, alebo oba hlásenia - potom result - ZTE II sa porúča. Ak si platíš prenájom, daj si ho záťažovo a dlhodobo otestovať poskytovateľom.

    danno177 je offline (nepripojený) danno177

    danno177
    Vyskúšaj mať na wifi pripojeny telefón, či ti bude vypadávať, pretože na Probooku sa stávalo, že odišla wifi alebo sieťovka. To reštartovsnie routra máš zbytočné ak ti pripojenie na telefóne pôjde. Vtedy bude to notebookom s treba hľadať problém tam, buď je to vec softvérová alebo hardvérová. Ale toto ako prvé vyskúšaj alebo ak máš k dispozícii iný notebook tak na ňom skús či to bude vypadávať. A budeš mať istotu ktoré zariadenie je v háji. Ale podľa popisu je to problém HP s tým sa stretdvxm najčastejšie u klientov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    neva19 Mobil mám pripojený, dokonca mám aj cez kábel pripojený veľký PC, ktorý však zapínam zriekavo a obyčajne vtedy, keď si chcem overiť, či internet ide cez kábel. Ono je to asi 70:30 že je výpadok na Probooku HP. Nakoľko v mobile internet ide. tých 30% nejde ani cez kábel, ani v mobile. Takže asi musím riešiť v 1 rade HP.
    misoft Takže ak niekedy nejde ani cez kábel - dedukovala si to správne. Chyba je v tvojom Probooku. Buď sú zastaralé ovládače, alebo je chyba na oboch sieťovkách (zriedkavý to jav). Vyzerá to asi na diagnostiku v servise.
    danno177 Pokiaľ ti 30% nejde ani v mobile potom je to chyba zariadenia ZTE, lebo naraz chyba v mobile a notebooku je veľká náhoda aj keď stáva sa. Ale s určitosťou sa to dá povedať až po diagnostike. V prípade že nejde internet, treba v routri to ZTE kuknúť, či to urobí to, že sa odpojí zariadenie od linky telekomu alebo vymrzne a podobne.
      zbaliť

    Internet - wifi výpadky, problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.