Zavrieť

Porady

Odchod do prečasného dôchodku

Prosím o informáciu ako sa približne počíta dôchodok, alebo kde to nájdem, keď mám odpracovaných 37 rokov a do dochodku mi chýba 6 1/2 roka. Približný ročný zárobok je 20 000. Oplatí sa mi išť do dôchodku teraz, alebo ať po novom roku?
Potrebujem veľmi súenu odpoveď.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Ja síce moc neviem poradiť...ale za každý mesiac..o ktorý by si išiel skôr do dôchodku ti zrazia 0,5%...takže myslím si, že to sa neoplatí..ani tento a ani na budúci rok.....ale počkaj si na vyjadrenie p. Mihála..ten je v tejto oblasti odborník

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Do konca roka by vám mal prísť zo sociálnej poisťovne informatívny list, kde by mala byť uvedená celková vaša odprac.doba a zrejme aj aktuálne výška dôchodku.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Luba2
    Ten približný ročný zárobok je asi zlý. Však?
    tiež si myslím, že to asi mesačný je chápaný

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Áno lepšie je ísť na budúci rok , pretože Váš osobný mzdový bod sa pohybuje nad 1,25
    /ale ,ak tento zárobok je aspoň tak 5-7 rokov naspäť /, lebo nad 1,25 sa počíta len 40% a na budúci rok to bude 60% a potom treba ísť len toľko dní skorej aby číslo bolo deliteľné 30 bezozvyšku. A ak pracujete nepretržite 7rokov máte možnosť ísť 12 mesiacov skorej bez ujmy na výpočet na dôchodok- bolo by to takto len 5a1/2 roka.
    A výška dôchodku je závisla aj na kooficiente dnes je 183,58 a na budúci rok bude zase vyšší a dôležitá je celková doba dôchodkového poistenia .
    A výpočet dôchodku si môžte nasimulovať aj na www.socpoist.sk

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Niečo o predčasnom dôchodku sa dočítate na www.aurus.sk (len upozorňujem, že pri výpočte predčasného dôchodku sa POMB počíta striktne až od roku 1994, nie je možný prepočet od r.1984, hoci by bol výhodnejší)

    Odchod do prečasného dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.