Zavrieť

Porady

Zásielka od Okresného súdu

Dobrý deň, dnes mi bol do schránky doručený "žltý lístok" s odosielateľom "Okresný súd". Na adrese trvalého bydliska sa dlhodobo nezdržiavam, no dva rovnaké "žlté lístky" len s inými podacími číslami boli doručené /rovnako od OS/ aj môjmu otcovi. Viete mi niekto poradiť, o čo sa asi jedná, aby ma nečakalo nemilé prekvapenie, keď budú zásielky vyzdvihnuté? Vopred dík.
3 komentárov     zbaliť
marjankaj No porada je práve na to aby odpovedala aj na takéto otázky. Ak ti nikto neodpovie, tak sa obráť na vešticu. Ísť na poštu je tá najsamposlednejšia možnosť.
Warlord2412 Ďakujem za akúkoľvek reakciu. Problém je s cestovaním a vecami s ním spojené. Od Vianoc som nebol v domovine a kvôli dopisu ísť na otočku domov mi príde zvláštne. Pracovné voľno s tým spojené a iné veci, komplikované. Preto sa pýtam, či sa nenájde múdra duša, ktorá by mi napovedala, na čo sa mám/nemám tešiť.
ivka70 Zistis, ak si po list pojde aspon tvoj otec. Nemoze ist o dedicstvo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ked si otec preberie, povie ti o co ide

    pre pripad, ze sa dlhsie nezdrziavas v mieste trv. pobytu je dobre niekoho splnomocnit na preberanie posty

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    v tej zasielke bude balicek - krabica plna pomarancov, teda vlastne prave som si uvedomil, ze toto malo kedy zvyknu posielat zo sudu, takze to bude isto nejaka neprijemnost, mozno pojdes aj do vezenia.

    Cakal si inu odpoved na tvoj dotaz?

    AKo ked idem zit mimo domoviny, tak niekomu doma dam generalnu prvu moc, uradne overenu za cca 2,50€ a usetrim si milion starosti.
    misoft Pomaranče? NIE! Budú to citróny - na kyslý ksicht

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Dobrá správa je, že budeš dediť. Zlá správa je, že budeš platiť daň alebo budeš dediť len dlhy. Možno "pozvánka" na pojednávanie, možno pokuta, možno platobný rozkaz...
    Stačí takto? My totiž nie sme zamestnanci podateľní okresných súdov na SK... Alebo si zavolaj na OS a ak budeš mať šťastie, možno Ti podľa čísla na tom žltom lístku ochotná teta povie, o aký druh zásielky sa jedná. A možno Ťa pošle - na poštu.

    PS: Keď prídeš domov, zastav sa tam pre tlačivo, ktorým splnomocníš niekoho na preberanie zásielok. A nepotrebuješ ani generálnu plnú moc.

    Veštica Teodora
    Naposledy upravil Oliwa : 02.08.19 at 10:50
    buchač Milujem, ak niekto pomenuje pracovníčku súdu tetou...pritom je táto mladšia ako tá, ktora ju tak tituluje...
    misoft ...a najmä OCHOTNOU....

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ktovie, možno určenie otcovstva ... Nešmykol si sa ?

    Ja som si aktivoval na občianskom elektronické blbosti, aktivoval schránku pre doručovanie a teraz si poštu od Sociálnej poisťovne, Zdravotnej poisťovne aj Okresného súdu, ... prečítam aj v zahraničí.
    Akurát Daňový úrad posiela obálky do schránky ...
    Oliwa A možno neplatené alimenty... ale to by asi nedostal predvolanie aj otec (aj keď jeho zásielky môžu/nemusia súvisieť) tuto s lordom...
    profesional Ak by šlo o trestnú vec, tak by ti tvoj elektronický občiansky nepomohol. V trestnom poriadku je elektronické doručovanie pre všetky úkony trestného konania vylúčené. A nie je to len v trestnom konaní. Takých konaní je v SR ešte stále dosť. Ešte si chvíľu počkáme. Plus, ak sa osoba odsťahovala do zahraničia, musela povinne odovzdať občiansky preukaz a nahlásiť podľa zákona svoju doručovaciu adresu v zahraničí Ministerstvu vnútra SR. Ak nemá takáto osoba občiansky preukaz, lebo ten je viazaný na trvalý pobyt, ktorý je osoba povinná pri odsťahovaní do zahraničia v SR odhlásiť, tak jej štát nemá možnosť doručovať nič elektronicky.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Viem ti poradiť, čo ta čaká: List zo súdu. AK je to žaloba, tak zásielka bude mať spoľahlivo viac ako 0,5 kg. Lebo vtedy súd pripája automaticky kópiu žaloby a relevantnej časti došlej spisovej agendy. Takže si zavolaj na poštu, aká je zásielka ťažká.

    Ak je zásielka od 20-200 g, tak to bude predvolanie, alebo platobný rozkaz.

    Ak by šlo o dedičstvo, zrejme by si dostal obsielku od notára a nie od súdu.

    Zásielka od Okresného súdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.