Zavrieť

Porady

Odpisovanie technického zhodnotenia nájomcom.

Dobrý deň. Začínam pracovať s majetkom, tak prosím o radu, nemám v tom ešte jasno. Sme v prenajatých priestoroch, zhodnotili sme ich technicky. Súhlas majiteľa je. O 5 rokov končí zmluva a kto vie, čo bude ďalej. No a ja neviem naisto ako toto zhodnotenie zaradiť. Daňovo zaradím na 40rokov. Ale účtovne neviem, či na 20 rokov podľa našej internej smernice, alebo už len na tých 5 rokov, ktoré chýbajú do konca nájmu. Ďakujem Vám za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Daňové odpisy - počet rokov podla zaradenia do účtovnej skupiny.
    Účtovné odpisy - doba nájmu podľa zmluvy
    Marika2019 Ďakujem. Aj som to tak dala, sú to stavebné úpravy. Daňové 40r. a účtovné 5 rokov.Ale potom, ako sa zaradí prípadné ďalšie technické zhodnotenie? Asi to prichádza do úvahy a zmluva sa predĺži. Daňovo to ešte nebude odpísané, ale účtovne áno. Potom by sa prípadné ďalšie zhodnotenie zaradilo ako samostatná položka do majetku? Alebo by sa zvyšovala nadobúdacia cena už tejto existujúcej položky? Zaujímalo by ma to, aj keď neviem, čo bude o päť rokov. Či tam ešte budem vôbec robiť.

    Odpisovanie technického zhodnotenia nájomcom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.