Zavrieť

Porady

Dalsi prudovy chranic - zapojenie

Zdravim. Mam jeden prudovy chranic na cely dom, obcas mi v jednej v vetve dochadza k spojeniu N a PE (vlhkost, studna). Tuto potrebujem osetrit samostatnym RCD aby mi nevyhadzovalo zakazdym cely dom. Nasiel som som si zodpovedajuci N vodic a fazu L som dal ako vystup z RCD. Ako vstup som dal N z domoveho privodu (nie so spolocnej svorkovnice) a L za hlavnym isticom. Ide o RCD kombinovany s isticom - nemam miesto v rozvadzaci. Siet je TN-S.
Pri zopnuti tohto RCD mi vzdy vyhodi ten prvy 3f RCD. Spojenie medzi tym zodpovedajucim N a ostatnymi samozrejme nie je. Kde je prosim problem? Poprosim len seriozne odpovede. O komenty typu "nieco tam mas zle" alebo "daj si to spravit odbornikovi" nemam zaujem. Velka vdaka.
Naposledy upravil om1ace : 07.08.19 at 10:37
3 komentárov     zbaliť
bodliak "Pri zopnuti tohto RCD" - tým myslíš moment, keď ten druhý PCh nahodíš, že hlavný pre celý zvyšok domu zareaguje a vypne ?
om1ace Ano, presne. Niekde sa tym vytvori nejaka neziaduca slucka, resp nieco (N) je niekde spojene v rozvodoch v stenach co uz asi nevyriesim / nenajdem...
bodliak Zhoď oba chrániče a premeraj odpor medzi N-kami. Mali by byť nezávislé, teda odpor nekonečný. Ak nie je, máš v tom niekde "uzol".

Potom, jedine rozpojiť N-kovú svorkovnicu pre hlavný chránič a merať po jednom, a zistíš, v ktorej konkrétnej vetve je to spojené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Vyskúšať správne zapojenie nového chrániča Npr aj takto:Na výstup nového chrániča ( odpojený problémový odber ) zapojiť žiarovku v objímke. Povytočiť žiarovku a zapnú chránič a ak po zatočení žiarovky vypne starý chránič - tak je zle napojený nový chránič
    om1ace Ano, mam to vyriesene, bolo to samozrejme zle zapojene. Isiel som nato ale dost komplikovane - dvoma merakmi. Niektore chranice maju totiz vstup zo spodu, niektore z vrchu, napr. u toho druheho RCD je to opacne... a ja v domneni ze fazu berem z pred stareho chranica (tak ako N) - bral som ju z jeho vystupu a to suctove trafo v tom starom logicky reagovalo, lebo prud co z chraneneho obvodu vychadzal sa do nho nevracal. Kazdopadne vdaka!

    Dalsi prudovy chranic - zapojenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.