Zavrieť

Porady

Práca dlhodobá po pracovnej dobe

Môže zamestnávateľ prinútiť vykonávať dlhodobú prácu cca 1,5 - 2 roky po pracovnej dobe a to 5-7x do mesiaca vo večerných hodinách mimo pracoviska a 20 km od bydliska s tým, že se jedná o zbieranie podpisov a odmena je stanovená za počet podpisov, pričom neviem koľko ľudí mi zmluvu podpíše. Náklady na dopravu nehradí ani neposkytuje auto. Ďakujem.
15 komentárov     zbaliť
ivka70 A eviduje a plati ti tie hodiny ako nadcas?
lienka1974 Nie odmena je len za počet získaných podpisov.
ivka70 A preco tam vobec chodis?
Ved to nie je tvoja praca, kedze to nie je ani tvoj pracovny cas ani sucast tvojej mzdy?
lienka1974 Vieš ako to chodí, keď nechcem byť "nežiadúca" musím.
ivka70 Nemoze ti to nariadit, ale ak mas k tomu takyto postoj, tak nerozumiem zmyslu tvojej otazky.
veronikasad V akej oblasti pracuješ? Súvisí tato práca s pracou dohodnutou v pracovnej zmluve?
lienka1974 Pracujem v adminstratíve a práce nadčas majú súvis s mojou prácou počas pracovnej doby aj keď len okrajovo.
veronikasad o akých podpisoch a zmluvách píšeš ? Pracuješ ako poisťovák alebo sprostredkovatel ? Máš naozaj pracovnú zmluvu ?
lienka1974 Zmluvu mám ako zamestnanec, jedná sa o správu bytov a podpisujem zmluvy s vlasníkmi.
marjankaj A ako ťa kontroluje? Veď ak nebudeš mať podpisy, tak ti nebude platiť odmeny. A základný plat ti pôjde.
lienka1974 Ale ja o tu pracu nemam zaujem som do nej nutena a to je podstata celej otazky ci vobec moze na mna tlacit.
Tweety Musíš komunikovať so zamestnávateľom, my to nevyriešime.
Tweety Pozri aj do PZ a náplni práce.
sito lienka1974 (Dnes 15:52) Zmluvu mám ako zamestnanec, jedná sa o správu bytov a podpisujem zmluvy s vlasníkmi.

A kto je ten zamestnávateľ, správca bytových domov, OSBD, či obec, mesto? A o aké zmluvy sa jedná? Snáď nie o prevode bytu do osobného vlastníctva, či nájme bytu, či? Alebo o zmluve o výkone správy bytového domu? Tú musí schváliť schôdza spoluvlastníkov, vlastníkov bytov v dome. A po novom môžu spoluvlastníci po jej schválení poveriť niektorú osobu, vlastníka bytu poveriť jej podpisom za dom, prevažne zástupcu vlastníkov.
bodliak LOL, "1,5 - 2 roky po pracovnej dobe"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Keď o tú prácu nemáš záujem, tak daj výpoveď. A ivka ti už poradila, ale keď sama nevieš, čo chceš.
    ivka70 11.08.19 09:44 priradil do Porady
    ivka70 11.08.19 09:44 odstránil(a) z Porady

    Práca dlhodobá po pracovnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.