Zavrieť

Porady

Pohoda oznámenie zamestnávateľa

Dobrý deň,
nanútili mi program Pohoda, v ktorom o.i. spracovávam mzdy. Ten program šialený, user unfriendly a skostnatený, ale musím v ňom pracovať. Tak vás prosím o radu - mám dohodárov, ktorí vykonávajú činnost jeden deň v mesiaci. Potrebujem odoslať na ZP Oznámenie zamestnávateľa. Pohoda urputne tvrdí, že v evidencii nemám nikoho, koho by som mala od/prihlasovať. Kde mám čo nastaviť, aby to ten program pochrúmal?
Ďalšia otázka - mám pani na rodičovskej dovolenke - opať prosím o nastavenie, kde čo zadať, aby v MV do ZP nefigurovala, ale v SP áno?
Ďakujem za každú radu, zúrim tu už niekoľko dni.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Luci je offline (nepripojený) Luci

  Luci
  Dobrý deň,

  v prípade, že prihlasujte dohodárov do ZP na dni výkonu činnosti, je potrebné v sprievodcovi pre vytvorenie Oznámenia zamestnávateľa vybrať typ - Iná zmena. Nejde o prihlášku/odhlášku zamestnanca (2Z, 2K), ale o zmenu a tiež dohodár nespadá pod podmienku oznamovanie do 8 dní.

  Ak má uzatvorenú dohodu na 1 deň, do Oznámenia zamestnávateľa sa vytvorí zápis 2D Z i 2D K na tento deň. Ak však je dohoda uzatvorená na dlhšie obdobie a dohodárov prihlasujete na jeden deň v mesiaci, treba im na ostatné dni nadefinovať na záložke Neprítomnosť typ Bez výkonu činnosti - dohoda mimo prac. pomeru.

  Ak je pani na rodičovskej dovolenke, treba jej vyplniť neprítomnosť Rodičovská dovolenka (rodičovský príspevok). Ak neprítomnosť trvá celý mesiac, t. j. zamestnankyňa nemá ani jeden deň, kedy je považovaná za zamestnanca na účely ZP, do MV do ZP nevstúpi.

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  V Pohode nerobim, v Olympe treba zakliknut odpracovany den pred vygenerovanim vyplaty v evidencii zdravotneho poistenia. Ked ho pridam priamo vo vyplate, v Oznameni sa nezobrazi.

  Pohoda oznámenie zamestnávateľa

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.