Zavrieť

Porady

vyplatenie mzdy po úmrtí zamestnanca

vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

vanessa2
Dobrý deň umrel nam zamestnanec ktorý žil sám bol slobodný,bezdetný. Má jediného žijúceho brata,ktorý ale nežil s našim zamestnancom v spoločnej domacnosti. Brat je zomreteho jediný žijúci súrodenec,ktorý vybavuje všetky náležitosti spojené s pohrebom,môžeme mu vyplatiť poslednú mzdu zamestnanca aj ked nežili v spoločnej domacnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ivka70

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nemozete. ZP to neumoznuje.
    Mzda musi ist do dedicskeho konania.
    Dajte ju do depozitu a informaciu o tom poslite pisomne notarovi.
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §35 ZP
    1) Ak osobitný predpis neustanovuje inak, peňažné nároky zamestnanca jeho smrťou nezanikajú. Do štvornásobku jeho priemerného mesačného zárobku prechádzajú mzdové nároky z pracovného pomeru postupne priamo na jeho manžela, deti a rodičov, ak s ním žili v čase smrti v domácnosti. Predmetom dedičstva sa stávajú, ak týchto osôb niet.

    vyplatenie mzdy po úmrtí zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.