Zavrieť

Porady

Mozem si dodatocne dorobit vyucny list?

V roku 2013 som vystudovala 5 rocny odbor Hotelova akademia s maturitou..avsak nemam vyucny list, skola mala vtedy nejake problemy a v tom roku sa na skole skusky nerobili...Je mozne si ho dodatocne niekde dorobit? A bez toho aby som znovu chodila na nejaky 2 rocny kurz? Ze by som sla len na skusky? Je to mozne? V sucasnosti uz myslim v tomto odbore dostavaju VL automaticky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ved maturita je viac nez VL. Komu maturita nestaci?
    Xenyja Normálne by som to ani neriesila...vystudovala som nasledne aj vysoku skolu, konkretne obchod a teraz mam taky podnikatelsky napad suvisiaci s gastro.. a myslim, ze pri otvoreni zivnosti by sa mi taky vyucny list z odboru kuchar hodil.
    Mária27 Ak si po vyučení za kuchára pokračovala na tej istej škole a ukončila maturitou, aj to maturitné vysvedčenie platí v gastro ako výučný list. Nedali ti k tomu vysvedčeniu ešte jeden list?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Preukaz odbornej spôsobilosti je možné nahradiť

    - výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore
    - vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom alebo pomaturitnom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore
    - dokladom o ukončení najmenej strednej školy, ak nejde o prípady uvedené v písmenách a) a b) a osvedčením o získanom vzdelaní pre príslušnú živnosť v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni a dokladom o vykonaní následnej najmenej dvojročnej praxe v odbore alebo trojročnej praxe v príbuznom odbore
    diplomom o absolvovaní vysokej školy v príslušnom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore
    osvedčením o čiastočnej kvalifikácii alebo osvedčením o úplnej kvalifikácii podľa zákona č. 568/2009 Z. z. o celoživotnom vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
    dokladom o vykonaní najmenej desaťročnej praxe v odbore, od ktorej ukončenia neuplynuli viac ako tri roky ...... https://firmaren.sk/clanky/chystate-...i-restauraciu/




    https://www.gastroskola.sk/
    Naposledy upravil Mária27 : 14.08.19 at 18:11

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Svoju otazku smeruj na MS SR odbor strednych skol. Daju ti najkompetentnejsiu odpoved. Staci ked ju zasles emailom.

    Mozem si dodatocne dorobit vyucny list?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.