Zavrieť

Porady

Mozem zrazat ,,do nuly"?

Dobry den, zamestnanec mal firemne pozicky a uzatvorene dohody o zrazkach. Zamestnavatel nemal vedomost o tom, ze ma nejaku exekuciu. Ziadost o vykonavanie zrazok prisla do firmy od spolocnosti silverside. Bola k tomu prilozena dohoda o zrazkach na sumu 150e. Prvu zrazku ale ziadali spravit v omnoho vacsej sume - vyse 1000e, nakolko zamestnanec bol v omeskani so splatkami rok. Zrazka bola vykonana povedzme v sume 700e + zrazky firemnych poziciek a jemu tak isla na ucet 0. Otazka znie, ci je to v poriadku a ci mu nemalo zostat aspon zivotne minimum?
Dakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 A ide vobec o opravnenu zrazku? Ma ta dohoda o zrazkach zo mzdy vsetky pravne nalezitosti? Ak aj ano, mala si suhlas niekde na vyssiu zrazku ako je v dohode - teda nad 150 eur?
Nejde o exekuciu, pozor na to! Aby si to, co si zrazila neopravnene, nemusela platit zo svojho.
Misickaa4 Nalezitosti su splnene
Ja som nazoru zrazit len do sumy zivotneho minima. Ja som do tej spolocnosti volala a pytala som sa, kde dlznik suhlasil s vyssou zrazkou ako s dohodnutou 150e. V dohode je napisane: ,,vyska zrazky zo mzdy bude rovnaka, ako je dohodnuta vyska pravidelnej splatky(150e) podla zmluvy spolu s vyskou mes.nakladov spojenych s poistenim podla zmluvy. Ak zakon urci nizsiu vysku zrazok zo mzdy, plati zakonna uprava a nou urcena nizsia suma." Oni mi na to povedali, ze aktualne je v omeskani so splatkami rok.
Kolegyna, ktora zrazku vykonala a vykazala mu 0 na vyplatu sa obranuje tym, ze v pripade, ze ide o dohody o zrazkach( firemne pozicky), moze sa ist do 0
Myslite, ze je to spravne??
ivka70 Urcite nie, kolegyna si zavarila na riadny pruser, pokial nebude mat podpisany suhlas na vyssiu zrazku, viac ako 150 eur mu strhnut podla tej dorucenej dohody nesmie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    určite to v poriadku nie je - aj pri hentých pochybných pôžičkových spoločnostiach môže byť maximálna výška zrážky rovnaká ako v prípade exekúcie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnanec moze odsuhlasit aj posielanie celej mzdy na splatku dlhu, ale pokial taky suhlas na zrazku nemate, mozete mu zrazat len tych 150 eur, na ktore mate dohodu o zrazkach zo mzdy. Viac nie.
    Ak nahodou 150 eur bude cela cista mzda, mozete ist aj do nuly, ale viac zrazat bez dalsieho suhlasu ci exekucie nesmiete.
    Naposledy upravil ivka70 : 16.09.19 at 05:14

    Mozem zrazat ,,do nuly"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.