Zavrieť

Porady

Dispečer-fakturant na živnosť

Zdravím Vás, idem si k Vám pre radu, resp. Váš názor. Pracujem v jednej firme ako administratívna pracovníčka na živnosť. Robím denne cca. 5-6 hod., podľa potreby. Konateľ mi dnes navrhol, či nechcem popritom vykonávať aj prácu despečerky dopravy. Ide o firmu, ktorá vyrába betón a je potrebné riadiť rozvoz betónu. Môžem túto prácu vykonávať na živnosť? Pýtam sa preto, lebo dispečer vo firme okrem riadenia dopravy aj predáva materiál a betón, takže vystavuje bločky z ERP. A viem, že predávať v inej firme na živnosť nemôžem,(mala by som mať vlastnú pokladňu).
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.
6 komentárov     zbaliť
marjankaj ty si budeš kupovať betón a potom s prirážkou ho budeš predávať?
mondes ivka70 o tomto by sa dalo veľa diskutovať. Napr. aj taká mzdárka vo väčšej firme na živnosť môže vykazovať znaky závislej práce. ...... ale pochopila som, ďakujem.
ivka70 A myslis, ze "praca administrativnej pracovnicky" na zivnost je v sulade so zakonom a nevykazuje ziadne znaky zavislej cinnosti?
veronikasad Monika, daj od toho ruky prec, to je cista zavisla cinnost. Nehovorim uz o manipulacii s hotovostou, ktora ti nepatrí
kopretinka Kandidát na kontrolu z IP
mondes Ďakujem Vám. Potrebovala som to počuť aj od iných, lebo tiež som toho názoru, že to nie je správne. .....akurát tiež rozmýšľam o tom, čo píše ivka70. Či tá administratívna pracovníčka na živnosť je ok. ....Ešte raz srdečná vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je teraz online jslancik

    bez servítky jslancik
    ako aj ostatní kolegovia mám rovnaký názor, že je to buď za 2 alebo bez jednej za 3. s najväčšou pravdepodobnosťou by bol jeden aj druhý prípad prípadnou kontrolou hodnotený ako závislá činnosť. z toho mi vyplýva jedno - ak si trúfaš robiť jedno, tak prečo nie aj druhé? viem, že to nie je štandardná rada, ale je to na tebe. riziko prijímaš tak či tak. a nepredpokladám, že po "zjazdení" tuto kolegami z porady odtiaľ odídeš.
    mondes ....a dobre "nepredpokladáte" .... kamže by som odchádzala. Šak som sa len pýtala a odpovedali ste mi. Cením si to a vážim si každého "poraďáka". .....a beriem si to k srdcu a dávam od toho ruky preč.
    marjankaj konečne jeden normálny poraďák. Ktorý nepresvedčuje všetkých o svojej pravde. Myslím, že väčšina poraďálov sa snaží radiť čo najzodpovednejšie.
    kopretinka 16.08.19 21:01 priradil do Porady
    kopretinka 16.08.19 21:01 odstránil(a) z Porady

    Dispečer-fakturant na živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.