Zavrieť

Porady

Záručne opravy - uctovanie

Naša spoločnosť sa zaoberá montovaním kamerového systému, požiarnej techniky. Na montovaný tovar dávame 2 roky záruky. Ak majiteľ nahlási chybu, reklamáciu mi sme povinni chybný tovar vymeniť ale majiteľovi to nemôžeme vyfakturovať lebo bola oprava v záručnej lehote - tzv. bezodplatná oprava. Opravu a aj montáž robia naši pracovníci.
- Mala by som vytvárať rezervu na tieto opravy ku koncu roka 554/323
- rozpúštanie týchto rezerv mi už nie veľmi jasné, lebo pokazený tovar neopravujeme a ani nereklamujeme a dodávateľa. Je to spotrebný materiál, napr. snímače. Oprava by bola oveľa drahšia ako samotný tovar. Ja by som dala tento pokazený tovar na základe zápisnice na účet 549
- na pôvodnú faktúru by som mala vystaviť dobropis na ten tovar, ktorý bol pokazený. Vystaviť novú faktúru s iným poradovým číslom ako záručná oprava ale hodnota faktúry by bola 0,- Eur.
- na základe 0,- faktúry viem odpísať tovar zo skladu v obstarávacej cene

Bohužiaľ mám v tejto téme veľmi nejasno a neviem si poradiť ako by som mala začať. Ďakujem Vám za pomoc.
Naposledy upravil ivka70 : 19.08.19 at 06:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Záručne opravy - uctovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.