Zavrieť

Porady

Cena za kompletné spracovanie účtovníctva

Viem, že je to chúlostivá téma, ale, prosím, skúste poradiiť.
Účtujem v JÚ potraviny s obratom cca 37.500,- EUR mesačne.
V priemere mesačne zaúčtujem
-150 došlých fa s 2 sadzbami DPH, s oslobodením od DPH a s DPH podľa § 69
-300 účtovných zápisov (banka, pokladňa, interné zápisy)
Podklady sú v Igelitke, nie sú usporiadané, polepené, sčítané, nie sú opatrené výdavkovým, resp príjmovým dokladom. Faktúry sú platené sumárne platobnou kartou, teda nemôžem ich spárovať ani podľa VS ani podľa sumy, takže mi ostáva iba vylučovacia metóda a kalkulačka ktorý súčet na ktoré fa sadne.. V obchode sa platí aj cez terminál, výstupy si musím zabezpečiť sama, keďže RP nevyhadzuje osobitne tržbu v hotovosti a tržbu cez terminál
- 4 zamestnanci (1 TPP, 3 DoPČ + 1 MD), 3 zdravotné poisťovne
+ štatistika, poradenstvo, súčinnosť s ostatnými orgánmi - exek.úrady, banky a pod.
Účtujem 300,0 EUR mesačne
Bola by som veľmi vďačná za Vaše názory, koľko by ste si za toto všetko pýtali
.
6 komentárov     zbaliť
marjankaj A koľko platí dph a daň z príjmu?
Centík S DPH je to rôzne od 400 do 800 mesačne a taktidaň. Keď si každé 4 roky kúpi nové MVtak s odpismi cca do 1500, 5. rok sa to navýši aj cez 4000,- a dookola
marjankaj A ak budete usilovnejšie pracovať, tak si kúpi ešte lepšie autíčko.
Centík už sa stalo, dnes prišla s KPZ na Ford
marjankaj Dobre ale toto je iba perlička. Napíš, či jej zvýšiš cenu alebo ju pustíš k vode ty.
veronikasad V akom uctovnom SW robis? Odsleduj si koľko cisteho casu mesacne stravis uctovanim a spracovanim miezd. Trvaj na tom aby do spravy pre prijímateľa uvsdzali VS faktur, ktore uhradzaju ...
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Mikae je offline (nepripojený) Mikae

  Mikae
  Je to hodne prácne a 300 Eur sa zdá málo. Ale odpoveď na tvoju otázku si musíš dať len ty. Pretože každý klient je iný. Niekto je ochotný zaplatiť aj viacej za menej dokladov a niekto nie. Veľmi záleží na tom, či ti na ňom záleží, či si závislý od toho príjmu - či si ho potrebuješ udržať za každú cenu. Ak nie, tak mu zvýš cenu a buď zmierený s tým, že možno odíde a možno spravíte nejaký kompromis, priprav si argumenty. Určite ho poznáš a vieš predpokladať ako zareaguje. Niekto je schopný odísť kvôli zvýšeniu o pár Eur a niekto si radšej priplatí, len aby mal pokoj a všetko v poriadku.

  Hlasovalo 5 pouzivatelov

  Užitočné (5)
  Mária27, Terezia13, marjankaj, Tweety, Žabinka
  5

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Nie som uctovnik, ale mne to pride ako pracovna napln minimalne jedneho zamestnanca, takze ak by som pre neho ratala len minimalnu mzdu a odvody, pod 1000 eur mesacne by to nebolo.
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  mondes Wauu, za účtovanie jedných potravín? Paráda. Ja som skromná. Mne by stačilo účtovať dvoch takýchto živnostníkov a si žijem. Ale ako som písala, závisí aj od konkrétnej oblasti Slovenska.
  ivka70 Nie, za pracu jedneho uctovnika + mzdoveho uctovnika. Tolko by podnikatela satal, keby si musel na to zamestnat zamestnanca.
  marjankaj No to je tak 8 faktúr a 10 zápisov denne. To môže stíhať aj skočiť na kávičku, ku kaderníčke a podobne možno aj wellnes.....
  Mila123 postav si to tak....
  koľko potravín by si stihla naúčtovať za mesiac? rátaj aj s dovolenkou a nejakým paragrafom (ako zamestnanec, aj keď ním nie si)
  a potom uvidíš, či si pýtaš málo, či veľa
  ešte si neuviedla lokalitu, nie, že by tí z hlavného mesta mali dva či tri žalúdky, ale i u nás to tak chodí, že ja z pod Tatier robím účtovníctvo z BA (pýtam menej) ...
    zbaliť
  marjankaj Zrejme máš veľa takýchto klientov.

  mondes je offline (nepripojený) mondes

  mondes
  Jedna vec je, aká je skutočná hodnota Vašej práce a druhá, či klient je ochotný za to zaplatiť. (Však inde mi urobia lacnejšie.) Podľa toho, čo popisuješ, je to dosť prácne a skompletizovať to všetko zaberie veľa času. Ďalej záleží, v akej oblasti Slovenska sa nachádzate. Napr. tu na východe je 300 eur podľa mňa primeraná cena. Vychádzam z toho, že tiež som účtovala potraviny. Nemala som síce toľko DF, ale namiesto toho kopec bločkov z ERP. za nákup v hotovosti. Taktiež mzdy. HPP - 1x a dohody - 2x. Všetko som triedila, kopírovala, ukladala. Išlo o platiteľa DPH s taktiež dvomi sadzbami dane. (Pri potravinách je väčšinou stále). A cena? Spočiatku to bolo nejakých 60 eur/mesiac a neskôr som si dovolila zvýšiť na 80 eur/mesiac. Našťastie ukončil podnikanie.
  Naposledy upravil mondes : 21.08.19 at 12:48
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  marjankaj A teraz si stastna, že máš o 80€ menej.?
  Centík aj a som z Východu. Ak si si dobre prečítala otázku, mimo 150 zaúčtovaných fa je aj 300 účtovných dokladov. Ak to rozmením na drobné, min. 150 paragonov za nákup v hotovosti, pričom niektoré nákupy od toho istého dodávateľa spočítam a zaúčtujem 1 zápisom. No a na kopírovanie mi už skutočne neostane ani čas
  marjankaj No toto je robota tak na tri dni.
  A ak by si bola na mieste klienta, koľko by si bola ochotná platiť? Ak sa máš rozhodovať medzi 300 a 1000 euri, tak čo si vyberieš? Aby ti zostalo aj na zaplatenie tej DPH. Je to iba nepísaný zákon ponuky a dopytu, nič iné.
    zbaliť

  jslancik je offline (nepripojený) jslancik

  bez servítky jslancik
  tvoj postoj k danej sume by sa mal odvíjať od toho, ako dlho to robíš (reálne, nie s inými aktivitami pomedzi). dajme tomu, že týždeň. porovnať by si to mala s tým, akú máš predstavu o svojom mesačnom príjme. prípadne o svojom očakávaní v prepočte na hodinu.

  na strednom Slovensku robíme jednu podobnú firmu za 2/3 takej sumy bez DPH. ale je to dosť po známosti, hanbíme sa pýtať viac
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  marjankaj No mať takýchto firiem desať, tak to hodí 3000€. Niekomu sa to môže zdať málo. Problém môže vzniknúť ak ťa hospitalizujú v nemocnici na päť týždňov, potom tie dph asi nestihneš.
  Centík za 25 dní, t.j. do podania DPH, 10 takýchto firiem určite nestihnem. Skutočne nepreháňam, ale k tejto firme som si sadla v piatok podvečer, a ťahám v kuse vrátane soboty a nedele tých 6-8 hod. Niekedy viac, niekedy menej. A nie som začiatočník, tie skladačky už mám zabehnuté, ale čísla sú čísla. Nič sa nedá vynechať. Ešte by sa mesačne dali zvládnuť 3 takéto firmy. 3x300,-, celkom 900,- EUR - odvody-ostat.náklady.
  marjankaj No riešením by bolo aby ti bločky nalepili v poradí(veď im to vysvetli ako), aby ti to nosili každý týždeň a nie naraz až 24. Môžeš zdvihnúť cenu a možno aj sami odídu k niekomu lacnejšiemu.
  jslancik no hej, hodilo by to tých 3k,ale potreboval by si ešte cca 2 zamestnancov. čiže výsledok... lebo mesiac má stále iba 4 týždne. a je to jedna firma cca na týždeň normálnej práce. možno 4 dni.
    zbaliť

  bodliak je offline (nepripojený) bodliak

  bodliak
  Keď to prepočítam na tento počet pohybov, zaevidovaných faktúr, zohľadním mesačné DPH miesto kvartálneho, zamestnancov, a bordel v bločkoch, za ktorý by som sa hanbil ! , tak ekvivalentná mesačná platba mi vychádza na 600-700 Eur. S bordelom v bločkoch a nespárovateľných platbách o 50-80 Eur viac, alebo nech to ukladá a páruje on.
  8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  marjankaj má cca 450 položiek. Ak by cena za položku bola 1€ tak mesačne to vyjde 450€. Ale cena býva nižšia.
  https://www.ftmaudit.sk/sluzby/uctov...ie-uctovnictva

  http://www.zauctujeme.sk/cennik/cenn...e-uctovnictvo/
  bodliak Nie všetko sú položky a nie je položka ako položka.
  marjankaj veď kukni link. to som nevymyslel ja. A podnikateľ to tiež vie nájsť. Ale ho možno donútiš, aby ti zaplatil dvojnásobok. Ty na jeho mieste by si marže napr. 25% z 37500=9375 rozhadzoval? mzdy, nájomné, energie, telefóny, svoj zisk.....
  bodliak Zaškrtni si v cenníku všetko, čo robí ona. Nie len položky * 0.65
  marjankaj myslíš mzdy? 1x15+3x7
  BXLmiami No len pokiaľ by som mala platiť 600-700 ečok mesačne,tak sa mi vyplatí zamestnať na pol uvazku alebo dôchodkynu na dohodu a prilepší si a nemám starosti strácať čas ukladaním lebo za cca 3-4 hodky denne to vybaví sama.
  Dáša_ presne tak, vždy je otázka, kde je tá hranica, kedy sa to ešte oplatí dať robiť externe a kedy radšej niekoho na dohodu, prípadne polovičný úväzok. Obávam sa, že hranica sa láme práve niekde na tých 300-350€ mesačne
  marjankaj Dáša len aby aj teba neukameňovali.

  Doktorka presne tak.
    zbaliť

  Cena za kompletné spracovanie účtovníctva

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.