Zavrieť

Porady

Sledovanie zamestnancov

Zdravím, mám otázku ohľadom sledovania zamestnancov bez ich vedomia - nie kamerovým systémom, ale konkrétne v tomto prípade ide o obchod, kde nadriadení (vedúca predajne, regionálny vedúci)zvyknú večer po zatvorení predajne stáť za oknom (čakjú kým je tma a nie je ich vidno) a sledovať čo sa deje vnútri. Zamestantci nemajú tušenia, že sú pozorovaní. Majú na to právo? Predajňa má i kamerový systém, tak nechápem toto chovanie. Ďakujem.
8 komentárov     zbaliť
marjankaj Aký obchod? Peepshow?
sito Možno kamery skresľujú? Na vlastné oči je na vlastné oči. Asi je v nich červ nedôvery. Alebo sú voyeuri?
veronikasad Co take robia zamestnankyne po pracovnej dobe, co bezni okoluiduci cez okno moze vidiet a nadriadení nie?
Atariel Pracujú, aby mohli íst domov. Okoloidúci ide okolo, nadriadený príde a sleduje kým nejdeme domov. Asi teda, netušíme.
veronikasad Dokedy mate otvorenu predajňu a kedy konci váš pracovný čas?
Atariel Predajňa je do ôsmej. Pracovný čas do 21:00 až po 22:00, podľa toho ako to máme naplánované.
veronikasad Potom je to jasné, sleduju cas ktorý potrebujete na upratovanie. Ak stíhate skor, cakajte, skratenie prac.casu a tym samozrejme aj mzdy.
duves Presne!
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

  kopretinka
  Tak keď o tom viete,že tam niekto chodí očumovať,robte všetko na120% ako treba.
  Potom prestanú mať dôvod očumovať.

  lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

  Strojár lubko6394
  Ak by to bolo trestné tak sú basy plné zvedavých dôchodkýň. Ako ťa majú kontrolovať že robíš všetko správne ak nie očami ? Majú čakať na SOI-ku či niečo neodhalí ?
  7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Atariel Kamerový systém funguje, majú nás na kamerách. Len je to niektorým ženám nepríjemné, že sú ešte aj takto sledované a bez toho, že by nás s tým oboznámili.
  misoft
  Kamery sú tam - a keby niekto sedel pri monitoroch a čumel nonstop - to by nevadilo?
  Či to má šéfstvo otvoriť dvere, okno a na celú hubu zarevať - BABY, SLEDUJEME VÁS OČAMI.
  A to tým babám nevadí, že keď blokujú, že kupujúci ČUMÍ na ňu, ako na kase blokuje?
  Veď je to predsa to isté, ako u šéfstva.
  Čumiace šéfstvo nie je OK, čumiaci zákazník (a možno nielen na kasu, ale aj niekde inde) je OK?
  lubko6394 Kamery sú dobré vtedy ak sa niečo stane, oko vidí aj súvislosti čo na kameráku trebárs s 9 kamerami nejde - just sa niečo udeje na tej na ktorú sa nepozeráš. Takže najlepšie je sledovať očami a mať možnosť pozrieť sa nato z iného uhla. Konieckoncov za manko asi zodpovedáte všetci a ja keby som mal platiť tak by som sa pýtal šéfa prečo krádež nezistil keď má k dispozícii nielen oči ale aj kamerák.
  Atariel Pri tom monitore aj niekto sedí a pozerá, na to tam ten človek predsa je. O tom vieme a podpisovali sme aj prehlásenie, že sme si toho vedomé. Čo sa nám zdá ako zvláštna praktika je to, že niekto počas svojho voľna príde pozorovať čo sa deje cez okno. A samozrejme, že by bolo omnoho lepšie keby vojde dnu a skontroluje si čo robíme ako normálny človek.
  lubko6394 Vysvetľojem dole, nižšie. Skúsenosti s kamerákom asi nemáš. Z 9 obrazov v pohybe v obchode nezistíš na 99% nič. To by musel byť nápadný zákazník alebo podozrenie. Ak sa hýbe pomaly a nerobí čosi neprirodzené, zakryje nenápadne kradnutý tovar tak to na kameráku nezistíš aj keď by si pozoroval 1 kameru. Takže sledovač kamier je tam len na prípady neopatrných/hlúpych zlodejov. Ideál predsa je oko priamo do predajne a v prípade podozrenia skontrolovať záznamy.
  Atariel Ak nás sledujú kvôli krádežiam, tak sme pred odchodom kontrolované. Tašky prezreté. Od všetkého treba bloček s osobným čislom a s podpismi. Toto bude skôr kvôli tomu aby videli čo robíme, ale reálne, keďže o ôsmej zatvárame, všetci sa snažia do desiatej vypadnúť a nie voziť sa na vozíkoch po predajni, to uvádzam len ako príklad. Jednoducho nám tá praktika príde zvláštna a väčšine sa to nepáči. Nie sme v škôlke.
  vicktor "niekto počas svojho voľna príde pozorovať"
  Vasi sefovia vas nesleduju v ich volnom case, ale v ich pracovnom case. Vsak je celkom jedno ci vas sleduju cez kameru alebo nazivo.
  Stracaju sa veci?
    zbaliť

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  A keby boli vnútri v predajni, tak by vám, zamestnancom, nevadilo, že vás nadridení pozorujú?

  Nepoznám nič také, čo by im zakazovalo sledovať zamestnancov na pracovisku aj vtedy, ak o tom zamestnanci nevedia.
  Atariel Chodia aj také kontroly, raz do týždňa prídu, skontrolujú čo a ako robíme. Chápem, že to musia. Na smene je však vždy prítomný niekto z vedenia, kto je zodpovedný za chod smeny. Keď však príde regionálny vedúci stáť za okno predajne počas svojho voľna, jednoducho sa nám to zdá zvláštne - nuž, ale keď môžu, nech sledujú.
  lubko6394 Aha. už to dáva logiku. Ten regionálny kontroluje ako to má smenár zorganizované. A na čo ho upozorňuje a čo mu vytýka vedia len oni dvaja. A pochybujem že by regionálny robil nadčas zadara. Ešte musí vypracovať hlásenie o inšpekcii, nápravné opatrenia a vypísať cesťák aby boli diéty.

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
  Zamestantci nemajú tušenia, že sú pozorovaní.
  Kamerový systém funguje, majú nás na kamerách. Len je to niektorým ženám nepríjemné, že sú ešte aj takto sledované a bez toho, že by nás s tým oboznámili.
  Hm...a sa aj čítaš ?...ale to je jedno.

  ---------------------

  Osobne si myslím, že jeden telefonát na patričné telefónne číslo - 158 by situáciu dal veľmi rýchlo do patričných koľají.

  Stačilo by oznámiť, že niekto pravidelne sleduje predajňu a máte obavy o peniaze a aj životy.
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Atariel Áno čítam, aj píšem naraz, zložité. Nemáme tušenie, že niekto stojí za oknom. O deň dva sa to obvykle dozvieme, že tam niekto bol. O kamerách vieme, zato som písala, "ešte aj takto sledované". Kamery bežia nonstop. Chlapíci chodia kto vie kedy.
  marjankaj Šak pošli kolegyňu nech ho odkameruje na mobil. A treba to dať na Facebook. To je také moderné.
  lubko6394 Prosím ťa neblbni ju. Ak by to zavesila na FB tak GDPR. Ak to odovzdá polícii a zistia že je to regionálny a smenový tak sa z toho môže vykľuť nezákonné obvinenie. A ani zákazníka čakajúceho na manželku čo dlho nakupuje by nešlo obviniť.
  Atariel Nič také ani z toho dôvodu robiť nebudeme. Natáčať niekoho bez jeho súhlasu a dávať to na FB? To by teda pomohlo Ale každopádne zákazníci tam už o takom čase nie sú. Je to po zatvorení.
    zbaliť

  Sledovanie zamestnancov

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.