Zavrieť

Porady

Ako je to s poplatkami za vedenie účtu v CDCP

Ak by sa niekto konkrétne vyjadril/vysvelil tak polopatisticky?
MBA Finance sro vymáha poplatky za vedenie účtu od majiteľov cenných papierov (vačšinou bezcených) a videla som v troch prípadeoch, že si účtuje aj samozrejme navyše - napr v jednom prípade tam bol len administratívny poplatok, ale v inom ešte aj trovy právneho zastúpenia. Pritom sa jednalo o pôvodnú dlžnú sumu napr 12 eur z roku 2013, ktorá teda sa riadne navýšila.
A čo som videla - tie listy boli len obyčajne hodené do schránky - je to takto OK ?
Zaujíma ma to, lebo aj ja takto zbytočne platím účet (momentálne okolo 14 eur), niečo som darovala FNM, ale nejaké mi tam ešte ostali. Neprešiel mi predaj, keď sa to ešte dalo. A terazky neviem, čo s tým? (že či to platiť - a aby to ešte deťom náhodou na krku nezostalo!)
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Co sa tyka poplatkov, asi zavisi od toho ,ci ide o aktualne alebo aj vymahanie starych poplatkov. dorucenie faktury aj od inych subjektov (napr. telefonny operator) je iba ako obycajna zasielka. Majitel sa vsak moze informovat, co vsetko je na fakture a za co je ktora polozka.
Takze asi s tym dorucovanim nic neurobis. az ked budu sumu vymahat cez exekutora, potom pojde o dorucenie do vlastnych ruk.

https://www.cdcp.sk/majitelia-cp/caste-otazky/faktura/

Ako môžem požiadať o okamžité zrušenie môjho účtu majiteľa?
Ak sú na Vašom účte majiteľa evidované cenné papiere, účet nie je možné zrušiť. Zároveň Vám bude naďalej ročne vystavovaná faktúra na úhradu poplatku za vedenie účtu majiteľa v závislosti od objemu cenných papierov, ktorý sa k poslednému dňu každého kalendárneho mesiaca v príslušnom roku evidoval na účte.
Účet je možné zrušiť iba v prípade, keď na ňom nie sú evidované žiadne zaknihované cenné papiere. Majiteľ účtu preto musí najprv zabezpečiť odpísanie všetkých cenných papierov zo svojho účtu a to ich predajom, presunom na iný účet majiteľa vedený u iného poskytovateľa služieb, prípadne darovaním.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

vďaka - s tým doručovaním som vôbec nevedela, ako to chodí..
K tomu prípadu, čo som písala - známemu sa tá suma vyšplhala na nejakých 60 eur ??
A k prevodu CP - to som pozerala - ma skoro vystrelo, že za pokyn tuším 50 eur pýtajú - a ani to veľmi nemám komu dať ! Dividendy mám tak 2 eurá ročne a poplatok 14
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozdaj všetok majetok a dedičia nebudú nič dediť. Dedičstvo odmietnu.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

janko môj prípad len ilustračný, nejako to hádam vyriešim - len sa mi s tým nechcelo doteraz zaoberať!☺
Skôr ma zaskočilo to vymáhanie nedoplatkov ... firma MBA a Haščák partners (už to meno) ... a že ako ľudia, ktorí vlastnia často len pár bezcenných akcií musia stále platiť vysoké sumy - trovy navyše!
......
doplnenie - že ako to chodí - akurát čítam článok, ako kočnerovej firme súd odpustil poplatok - ževraj je nemajetná!? žeby všeci títo sa išli s ním poradiť?https://www.topky.sk/cl/1003083/1819...atil-po-vrazde
Naposledy upravil Katy a R : 28.08.19 at 08:51
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Katy a R
janko môj prípad len ilustračný, nejako to hádam vyriešim - len sa mi s tým nechcelo doteraz zaoberať!☺
Skôr ma zaskočilo to vymáhanie nedoplatkov ... firma MBA a Haščák partners (už to meno) ... a že ako ľudia, ktorí vlastnia často len pár bezcenných akcií musia stále platiť vysoké sumy ...
Tak je to uzasne v zakone, preto asi 2 roky media upozornovali ,ze s tym treba nieco robit, bezcenne cenne papiere radsej darovat statu, aby sa ludia vyhli takym poplatkom.
Teraz to uz nejde tak jednoducho
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ivka - môj prípad - ja som aj riešila včas - darovala bezcenné akcie fondu NM .. a tie ktoré mali nejakú cenu som dala na predaj (tiež to nebolo bez poplatku)... no a myslela som si, že budem mať prázdny účet a budem mať pokoj.
A figu borovú - predaj neprešiel - neviem z akého dôvodu? (len si myslím, že malý počet, lebo cenu som dala nižšiu) . Tak mi tie akcie ostali - no skrátka, mám radosť, že aká som "kapitalistka"
Keby som to bola vedela - darujem všetko FNM ... a ušetrila by som tie poplatky, čo teraz už pár rokov platím
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať