Zavrieť

Porady

Hromadná korešpondencia Excel a word

Prosím vás ťahá mi údaje z exceloval tabuľky do wordu ale niektoré čísla nepotiahne a napíše len 0 a niektoré dátumy nepotiahne správne ale napíše nejaké číslo. Prosím o rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Uprav si formaty udajov v Excelovskej tabulke.
    Musia byt zhodne s formatom pola, do ktoreho ich plnis.

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .
    čo tak pridať ukážku obidvoch súborov?

    ale:
    1. dátum je najlepšie prehodiť na text v databáze funkciou TEXT, napr. =TEXT(A2;"dd. mm. yyyy"), druhá možnosť je vo Worde prepnúť kód poľa (cez pravý klik) a upraviť na { MERGEFIELD Dátum \@ "dd. MM. yyyy" \* MERGEFORMAT } - to slovo Dátum zmeňte na názov stĺpca v databáze

    2. ak nepotiahne čísla, ale dá nulu, tak tam zrejme sú nuly, aj v prípade, že si nastavíte kód zlučovacieho poľa vo Worde na niečo takéto { MERGEFIELD Číslo \# "0,00" \* Arabic \* MERGEFORMAT }, tak v prípade, že by bol v bunke text, tak dá do wordu text, nehlási chybu, nedáva nulu, ak je bunka v Exceli prázdna, tak nedá nič



    takto by to malo fungovať, ale bez ukážky súborov je to iba také tipovanie, problém môže byť aj v inej príčine

    .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimoň161 Ďakujem, pomohlo. Vieš mi prosím ta poradit ako nastaviť kód zlučovacieho poľa aby mi ťahalo z Excelu sumy vo formáte 1 234,00 a nie 1234 sko mi ťahá teraz?
    excel.sk .
    buď v Exceli =TEXT(A2;"# ##0,00")
    alebo vo Worde { MERGEFIELD Číslo \# "# ##0,00" \* Arabic \* MERGEFORMAT }
    .
    mimoň161 mám ďalší problém s hromadnou korešpondenciou. ťahá mi z excelu namiesto dátumu čislo 43862 čo tým prosím vás?
    excel.sk pošlite mi, prosím,ukážku súborov,

    prípadne skúste v Exceli do pomocného stĺpca =TEXT(A2;"dd.mm.yyyy")
      zbaliť

    Hromadná korešpondencia Excel a word

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.