Zavrieť

Porady

co musi byt vo fakture vyplnene a ako ?

prave vyplnam prvykrat fakturu co som si kupil v sevte .. chcel by som sa spytat resp dostat vysvetlenie ktoru polozku ako vyplnit ? polozky : dodavatel, ico, dic, penazny ustav, cislo uctu, fakturu vystavil, podpis a peciatka su jasne ..
predpokladam ze polozky : datum vyhotovenia faktury je dajme tomu 4.9.2006 potom datum splatnosti bude plus 14 dni cize 18.9.2006 ? spravne ?
forma uhrady: prevodny prikaz
datum vzniku danovej povinnosti : vyplna sa ? a ak hej co sa do neho dava ?
objednavka cislo, dodaci list cislo, sposob dopravy, miesto urcenia a prijemcu nevyplnujem kedze sa jednalo o softwarove poradenstvo pre firmu..
v dodavatelovi je kolonka ZAPISANY .. do nej vpisujem co ?
ak neviem adresu a udaje o doberatelovi mozem vyplnit aj nieco vseobecne ci si musim tie udaje zistit ?
posledne polozky su celkova suma bez DPH, celkova DPH, celkova fakturovana suma .. staci ak do celkovej ceny bez DPH a do celkovej fakturovnej sumy dam rovnake cislo ?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    brejo
    prave vyplnam prvykrat fakturu co som si kupil v sevte .. chcel by som sa spytat resp dostat vysvetlenie ktoru polozku ako vyplnit ? polozky : dodavatel, ico, dic, penazny ustav, cislo uctu, fakturu vystavil, podpis a peciatka su jasne ..
    predpokladam ze polozky : datum vyhotovenia faktury je dajme tomu 4.9.2006 potom datum splatnosti bude plus 14 dni cize 18.9.2006 ? spravne ? áno
    forma uhrady: prevodny prikaz áno , prípadne hotovosť datum vzniku danovej povinnosti : vyplna sa ? a ak hej co sa do neho dava ?
    objednavka cislo, dodaci list cislo, sposob dopravy, miesto urcenia a prijemcu nevyplnujem kedze sa jednalo o softwarove poradenstvo pre firmu..
    v dodavatelovi je kolonka ZAPISANY .. do nej vpisujem co ? v obchodnom registri a údaje z neho, u ostatných údaj zo ŽL.
    ak neviem adresu a udaje o doberatelovi mozem vyplnit aj nieco vseobecne ci si musim tie udaje zistit ? zistiť
    posledne polozky su celkova suma bez DPH, celkova DPH, celkova fakturovana suma .. staci ak do celkovej ceny bez DPH a do celkovej fakturovnej sumy dam rovnake cislo ?záleží od toho,či si platiteľ
    ak nie si potom DPH neuvádzaš.Len celkovú sumu dakujem
    Ak som niečo zabudla doplnia ma iní poraďáci.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    datum vzniku danovej povinnosti : vyplna sa ? a ak hej co sa do neho dava ? Pri službe je to dátum poskytnutia služby - dôležité je to ak si plátcom DPH.


    objednavka cislo, dodaci list cislo, sposob dopravy, miesto urcenia a prijemcu nevyplnujem kedze sa jednalo o softwarove poradenstvo pre firmu.. Nedali Ti písomnú objednávku?

    v dodavatelovi je kolonka ZAPISANY .. do nej vpisujem co ?
    č.živnostenského registra (vyhľadaj na www.zrsr.sk ) príp. č.obchodného registra ak si v ňom zapísaný.

    ak neviem adresu a udaje o doberatelovi mozem vyplnit aj nieco vseobecne ci si musim tie udaje zistit ?
    Skús si zistiť aspoň adresu a ICO ak vieš obchodné meno ( www.orsr.sk ; www.zrsr.sk )
    posledne polozky su celkova suma bez DPH, celkova DPH, celkova fakturovana suma .. staci ak do celkovej ceny bez DPH a do celkovej fakturovnej sumy dam rovnake cislo ?
    Ak nie si plátcom tak tam daj rovnaké sumy.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    brejo
    prave vyplnam prvykrat fakturu co som si kupil v sevte .. chcel by som sa spytat resp dostat vysvetlenie ktoru polozku ako vyplnit ? polozky : dodavatel, ico, dic, penazny ustav, cislo uctu, fakturu vystavil, podpis a peciatka su jasne ..
    predpokladam ze polozky : datum vyhotovenia faktury je dajme tomu 4.9.2006 potom datum splatnosti bude plus 14 dni cize 18.9.2006 ? spravne ?
    forma uhrady: prevodny prikaz
    datum vzniku danovej povinnosti : vyplna sa ? a ak hej co sa do neho dava ?
    objednavka cislo, dodaci list cislo, sposob dopravy, miesto urcenia a prijemcu nevyplnujem kedze sa jednalo o softwarove poradenstvo pre firmu..
    v dodavatelovi je kolonka ZAPISANY .. do nej vpisujem co ?
    ak neviem adresu a udaje o doberatelovi mozem vyplnit aj nieco vseobecne ci si musim tie udaje zistit ?
    posledne polozky su celkova suma bez DPH, celkova DPH, celkova fakturovana suma .. staci ak do celkovej ceny bez DPH a do celkovej fakturovnej sumy dam rovnake cislo ?

    dakujem
    mal by si, ak chceš, aby ti zaplatil

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    brejo
    prave vyplnam prvykrat fakturu co som si kupil v sevte .. chcel by som sa spytat resp dostat vysvetlenie ktoru polozku ako vyplnit ? polozky : dodavatel, ico, dic, penazny ustav, cislo uctu, fakturu vystavil, podpis a peciatka su jasne ..
    predpokladam ze polozky : datum vyhotovenia faktury je dajme tomu 4.9.2006 potom datum splatnosti bude plus 14 dni cize 18.9.2006 ? spravne ?
    forma uhrady: prevodny prikaz
    datum vzniku danovej povinnosti : vyplna sa ? a ak hej co sa do neho dava ?
    objednavka cislo, dodaci list cislo, sposob dopravy, miesto urcenia a prijemcu nevyplnujem kedze sa jednalo o softwarove poradenstvo pre firmu..
    v dodavatelovi je kolonka ZAPISANY .. do nej vpisujem co ?
    ak neviem adresu a udaje o doberatelovi mozem vyplnit aj nieco vseobecne ci si musim tie udaje zistit ?
    posledne polozky su celkova suma bez DPH, celkova DPH, celkova fakturovana suma .. staci ak do celkovej ceny bez DPH a do celkovej fakturovnej sumy dam rovnake cislo ?

    dakujem
    Začnem od tých dátumov. V prvom rade je dôležitý dátum, kedy si poskytol službu, prípadne dodal tovar - to je dátum vzniku daňovej povinnosti. V termíne najneskôr do 15 dní od tohoto dátumu si povinný vystaviť faktúru (samozrejme, že môžeš aj ihneď). Dátum splatnosti môže byť akýkoľvek, ak je dohodnutý zmluvne (napr. ihneď, 15 dní, 45 dní atď). Ak nie je dohodnutý zmluvne, potom je to podľa Obch. zákonníka a to je tých 14 dní.
    Podľa toho istého zákona si povinný na faktúre uvádzať, ak si fyz. osoba, kto ti vydal živnost. oprávnenie a č. registra -máš to na ŽL.
    Ak vystavuješ faktúru FO nie je problém zistiť si ich údaje na ww.zrsr.sk alebo ak je to PO, tak www.orsr.sk Malo by tam byť uvedené ich celé obchodné meno, IČO, DIČ prípadne IČ DPH, ak sú platcami. Ak si aj ty platiteľom DPH, si povinný uviesť základ dane, celkovú výšku DPH a cenu celkom. Ak platiteľom DPH nie si, tieto kolónky nepoznáš a pre teba existuje len cena celkom.

    Keď som začala písať, nebola tu žiadna odpoveď
    Naposledy upravil abel : 01.09.06 at 17:45

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    brejo
    ak neviem adresu a udaje o doberatelovi mozem vyplnit aj nieco vseobecne ci si musim tie udaje zistit ?

    dakujem
    Nie si povinný vypísať údaje o odberateľovi , ale len pri takom odberateľovi ktorý je nepodnikajúca osoba - závislá osoba. My namiesto mien , adreis používame tzv. názov "obyvateľstvo", samozrejme máme bočnú evidenciu komu , adresa , miesto kde sa čo predalo. To bolo len na doplnenie

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    abel
    Keď som začala písať, nebola tu žiadna odpoveď
    Elenka,aspoň to má brejo niekoľkokrát potvrdené.

    co musi byt vo fakture vyplnene a ako ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.