Zavrieť

Porady

nakup stravných lístkov-firma ich nezráža zamestnancom

Dobrý deň firma nakupuje stravné lístky v hodnote 4,8 eur ktoré dáva zamestnancovi ale mu ich nezráža vo výplate. Mám nakupené 90 ks napríklad straveniek na tri mesiace ktoré sa každý mesiac daju zamestnancovi. Kedže firma ich nezráža vo výplate zamestnancovi môžem dať 55 percent z hodnoty stravných lístkov na účet 527/213? bude to uznaný výdavok firmy aj napriek tomu,že zamestnancovi sa nič nezráža?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je teraz online Mila123

    Mila123
    samozrejme, že áno, dokonca môžeš dať do nákladov až výšku max. hodnoty zo SL vo výške 5,10, môžeš rozpúšťať aj SF a zostatok účtovať ako nedaňový výdavok.....
    a zamestnanci nemajú žiaden zdaniteľný príjem, platí tu § 5, ods.7 pís.,b Zákona o dani z príjmov, č. 595/2003 Z.z.
    Nini44 A keď nakupujem listky 4,50 môžem dať 55% zo sumy 4,50 ako DV alebo môžem uplatniť až 55% zo sumy 5,10? Či vždy len zo sumy skutočnej hodnoty lístka?
    Tweety Ćítaj s porozumením, v odpovedi to je uvedené. pozri §152.

    nakup stravných lístkov-firma ich nezráža zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.