Zavrieť

Porady

Ako je to s povinnosťou vrátenia podielu zaplatenej dane 2% pri zrušení občianskeho združenia?

EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac EvaB.
Občianske združenie prijalo tento rok na účet združenia peniaze z podielu zaplatenej dane. Bude zrušené ku koncu roka - zatiaľ takáto nejasná formulácia. Predpokladám teda, že najneskôr k 31.12. Podľa §50 ods.9 zákona o dani z príjmov bude musieť teda vrátiť tieto peniaze. Nerozumiem ale celkom tejto vete v zákone: Ak sa zruší prijímateľ do 12 mesiacov po poukázaní podielu zaplatenej dane správcom dane, je povinný najneskôr ku dňu zrušenia vrátiť podiel zaplatenej dane správcovi dane miestne príslušnému podľa sídla prijímateľa.
Odkedy beží lehota 12 mesiacov?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako je to s povinnosťou vrátenia podielu zaplatenej dane 2% pri zrušení občianskeho združenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.