Zavrieť

Porady

Ako zaúctovať výber z účtu konateľa pre vlastnú spotrebu?

ako zaútovať výber z účtu konateľa pre vlastnú spotrebu 150,-€ to znamena že 351/221 ako je aj spoločníkom
Naposledy upravil ivka70 : 24.09.19 at 12:05
5 komentárov     zbaliť
Tweety konateľ je aj spoločníkom?
ivka70 nemyli si konatel/spolocnik sro so SZCO?
marjankaj Zdá sa že áno. Konateľ predsa nemá účet v sro. Konateľ si môže vyberať peniaze pre vlastnú spotrebu iba z jeho osobného účtu.
vicktor A co ak z uctu konatela si pre vlastnu potrebu chce vybrat Magda?
ivka70 preco by vsak mala o vybere zo sukromneho uctu nieco uctovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zrejme máš na mysli nie účet konateľa ale spoločnosti.Konateľ si môže vyberať peniaze zo svojho súkromného účtu a nie je potrebné o tom v spoločnosti účtovať. Ale účet spoločností nepatrí jemu, tak žiadna osobná spptreba ako u SZČO neprichádza do úvahy.
    AK niečo vybral z účtu spoločnosti, potom zaúčtovať ako poskytnutú pôžičku, ktorú treba vrátiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A na akú otázku máme odpovedať? Tú čo napíše alebo tú čo si myslí?
    Tweety ja teda neviem ale že by mal konateľ účet v banke na sro sa mi nezdá, hoci je všetko možné
    marjankaj účet v sro nemá nikto Ten patrí iba tej sro. Ale každý môže mať svoj účet v banke. A konateľ tiež.
      zbaliť

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Ona Magda myslí asi to, že konatelia skrátka "vyberú" peniaze z účtu spoločnosti a potom nie je jasné, čo s tým. Ja to dávam ako pôžičku (pohľadávku) voči spoločníkovi a potom to musí vrátiť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj konateľ vyberie peniaze a vracať ich má spoločník?
    Gabhus Pardon, ja som myslela jednoosobovú sro, kde je jeden človek aj spoločník aj konateľ
    marjankaj Pardon ale tu sa nerieši, čo si kto myslí. Kam by sme sa to dostali?
    Mila123 i keby to boli iné osoby, neexistuje osobná spotreba konateľa, majiteľa, štatutára či Franca Petra v ich sro!!!!!
    ak si chce vyberať peniaze, tak iba v hotovosti, a u nás ostávajú v pokladni.....
    a potom máme pokladne vysoké ale pri čerpaní podielov na zisku ich znižujeme,,,,,,
    marjankaj Ono tá osobná spotreba uvedených osôb bežne existuje, veď aj oni sú ľudia. Len nechápem, prečo by sa to malo účtovať v sro.
      zbaliť

    Ako zaúctovať výber z účtu konateľa pre vlastnú spotrebu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.