Zavrieť

Porady

Po troch rokoch zákazu činnosti viesť auto mám robiť aj jazdu

Po 3 rokoch, čo som nesedela za volantom a mala som VP zadržaný musím robiť testy a aj jazdu. Údajne si nemôžem ani zaplatiť kondičné jazdy. Po troch rokoch nesedenia za volantom nemám šancu po prepchatej Bratislave jazdu bezchybne zvládnuť, údajne si nesmiem ani zaplatiť kondičné jazdy a údajne ani autoškolu. Ako to mám riešiť aby som pri skúškach obstála? Naučiť sa na testy nieje problém, ale jazda po troch rokoch bez absolvovania kondičných jázd s policajtom za chrbtom ano. Dá sa podať niekde žiadosť o možnosť kondičných jázd? ak ano kde?( teda pred samotnou skúškou)
Naposledy upravil Dav : 25.09.19 at 11:17 Dôvod: Vymazaný text
5 komentárov     zbaliť
vicktor Odkial ma sinformaciu ze pred skuskou nesmies mat kondicne jazdy? Je to overena informacia?
Lnovakova.tangis Ano overená. Pýtala som sa na polícii kde mám robiť skúšky.
vicktor A nie je to tak ze kondicne jazdy su zakazane pokial este neuplynula lehota?
ivka70 nie, na kondicne jazdy musis mat platny VP
vicktor to je zacarovany kruh
alebo opat si zaplatit autoskolu, len bez zaverecnych testov a ist na preskusanie?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  draik je offline (nepripojený) draik

  draik
  Nič Vám nebráni prihlásiť sa na kurz v autoškole a v rámci výcviku môžte vozidlo viesť, aj keď máte zadržaný VP. Kondičné jazdy mimo kurzu absolvovať nemôžte, pretože máte zákaz vedenia motorových vozidiel.
  Neuviedli ste dôvod zadržania VP, ale ak aj nešlo o alkohol či drogy, musíte absolvovať overenie zdravotnej, psychickej spôsobilosti a komplet preskúšanie.
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Lnovakova.tangis Ďakujem konečne niečo k veci. Zdá sa ž budete mať pravdu. Zákonodarca opomenul pri tvorbe legislatívy na tento prípad.
  draik Nič neopomenul, je to tak zámerne, aby previnilec absolvoval preškolenie.
  Mária27 No, uveď nejakú legislatívu, myslím že minule v telke bolo povedané opak, Mal zákaz jazdiť a jazdil v autoškole pod dozorom, aj tak porušil zákaz ...
  draik Zadávateľke samotný trest zákazu činnosti už uplynul. To znamená, že pokojne môže absolvovať autoškolu, ale nemôže absolvovať kondičné jazdy (skr zákazu a nesplnenia podmienok pre vrátenie VP)
    zbaliť

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  neviem, ako to myslíš, že sa ÚDAJNE nedajú zaplatiť kondičné jazdy? máme ti to my zistiť- napr v nejakej autoškole?
  ja by som súhlasila s S Dáškou ... a možno by si mohla iným smerom trošku uvažovať - keďže máš aj zdravotné ťažkosti ... žeby si sa radšej dala voziť! (dokonca aj príspevok na prepravu sa dá vybaviť)
  9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Lnovakova.tangis Príspevok na prepravu mám. Vyžila by si z 320eur invalidného??????o.i. príspevok sa vypláca spätne. Potrebujem VP aby som si mohla privyrobiť. Prosím nekomentujte moju otázku svojimi "mudrymi radami" prosila by som o konkrétnu odpoveď. Nie konštatovanie!
  Katy a R No prepáč - nedalo mi. Je pravda, že moja odpoveď bola ovplyvnená vlaňajšou skúsenosťou - že pán (tiež nie zdravotne v poriadku, nemal za volantom čo robiť) ) nám spôsobil škodu- a len veľké šťastie bolo, že na to môj syn nedoplatil. že "Len" auto bolo zničené!
  Nuž tak ozaj ti nejdem hľadať, kde sa dajú spraviť kondičné jazdy ... a keď zarobiť sa dá aj bez VP. (aj mnohí vyžijú z nižžšieho príjmu).
  len dúfam, že správne rozhodnú, či ti VP patrí (keď už ti ho 3x zobrali), alebo nie☺
  Lnovakova.tangis Nikdy som nesposobila ziadnu nehodu. Nemala pokutu a vp mi zobrali po anonymnom nahlásení, ked som mala auto na chodníku a zapnutý motor. Chcela by som zrušiť moj profil tňu na poprade len neviem ako sa to robí. Absolutne odpovede o veci!Nepýtala som sa ani na to, KDE sa dajú spraviť kondičné jazdy! Ani som neziadala o ich vyhladávanie. Nemate čo robiť preboha????
  Lnovakova.tangis nemáš čo robiť? Zbytočne mi chodia maily keď som chcela konkrétnu radu a nie blbosti. Nebudem si s... do pusy ak by to pravda nebola .Pýtala som sa konkrétne a samé kecy.! Vrchol!
  ivka70 "vp mi zobrali po anonymnom nahlásení, ked som mala auto na chodníku a zapnutý motor"

  Za toto dostanes pokutu, ale vodicak na 3 roky ti kvoli tomu nezoberu.
  bjuty smis zabudla dodať, že mala aj 3 promile..
  Lnovakova.tangis Mám pocit, že ľudia nemátge čo na práci , len dopisovať si tu rôzne ničím nepodložené dojmy.
  Toto má byť PORADAS- zmýlili ste si stránku- POKEC je inde! Tam si blbosti môžete tliachať o aleluja a vyjadrovať sa aj keď o Vaše vyjadrenia nik nestojí. Otázka bola položená striktne. Nebolo tam žiadne "prosím okomentujte ma!"
  Hlupáci tí kto sa vyjadrujú a nepoznajú pozadie!
  misoft Kondičné jazdy sa naozaj dajú zaplatiť - každá autoškola na to skočí, sú to prachy navyše.
  LENŽE!
  Lnovakova.tangis mala ZÁKAZ viesť vozidlo - v tom prípade nemôže ani kondičné jazdy vykonávať!
  Teraz síce zákaz pomynul, ale kondičné jazdy sa týkajú DRŽITEĽOV vodičského oprávnenia, ktorí dlhú dobu nejazdili a stratili návyky.
  Podľa správnosti by mala navštíviť autoškolu, aby táto autoškola ju zaslala na skúšky odbornej spôsobilosti skúšobným komisárom. Môže však ísť na DI a aj tam požiadať o vykonanie skúšok odbornej spôsobilosti - bude jej pridelený skúšobný komisár, samozrejme predtým musí vykonať i písomné testy zo zákona 8/2009.
  Lnovakova.tangis podla skuseností hned po skuške sa robí jazda. Znamená to, že možem poziadať priamo DI o pridlelenie skusobneho komiisara, ktorý so mnou absolvuje aj jazdy pred skuskou? Samopzrejme po testoch. To sa naucit dá, ale tak ako ludia ktoorí stratili návyky aj ja som ich stratila- aku mám možnosť ? Ziadnu? Len priamo jazdu na ostro?
    zbaliť

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac buchač
  Mária27 (Dnes 17:58) No, uveď nejakú legislatívu, myslím že minule v telke bolo povedané opak, Mal zákaz jazdiť a jazdil v autoškole pod dozorom, aj tak porušil zákaz ...


  V oveľa komplikovanejšej situácii sa ocitnete, ak vodičské oprávnenie vôbec nemáte alebo sedíte za volantom vozidla, na ktoré nemáte vodičské oprávnenie. V takýchto prípadoch vám hrozí pokuta od 300 do 1 300 eur, ale aj zákaz činnosti od 1 až do 5 rokov. To znamená, že počas tohto zákazu nebudete môcť absolvovať autoškolu, respektíve vám vodičský preukaz nevydajú.

  https://www.finance.sk/182526-pokuty...-bez-dokladov/

  Po troch rokoch zákazu činnosti viesť auto mám robiť aj jazdu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.