Zavrieť

Porady

Vylúčenie advokáta súdom pre PN ?

Prosím Vás o radu.
V prípade dlhodobej práceneschopnosti právneho zástupcu v trestnom konaní či môže súd nariadiť obvinenému zvolenie iného právneho zástupcu ?
(Medzi obvineným a jeho právnym zástupcom pritom k rozviazaniu právneho zastupovania nedošlo.) Ďakujem.
DOPLŇUJEM : Poprosím Vás, neviem to nikde vygoogliť, VIE mi niekto pomôcť alebo nasmerovať. VĎAKA

Ozaj vás poprosím o radu. Advokát je v nemocnici, prípad pozná absolútne dokonalo, trvám na jeho účasti na pojednávaniach AVŠAK ako to vlastne je ??? AKÉ má vlastne KOMPETENCIE (zákonné možnosti) súd - nasmerujte ma prosím Vás. Vďaka
Naposledy upravil topogan : 03.10.19 at 10:41
6 komentárov     zbaliť
Melanany54 Neviem, ale ja som pocula o nejakej zmene v dlzke PN-ky ale ci to plati aj v trestnom konani na to ti odpovedat neviem. Skus sa pozriet na toto

http://www.ulpianus.sk/blog/odroceni...jvacsie-zmeny/
topogan Ďakujem, no neviem či sa toto vzťahuje aj na tr.právo. Prečítal som si to celé...hľadal som skoro celú noc, márne :/
topogan SKUTOCNE VAS PORADACI POPROSIM ASPON O NEJAKE NASMEROVANIE AKE SU VOBEC KOMPETENCIE SUDU. JA ZA TO PREDSA NEMOZEM ZE ADVOKAT VAZNE OCHOREL A CELU GENEZU PROBLEMU POZNA NAJLEPSIE ON.
JE MOZNE ZE SUD NA TUTO ZAVAZNU SKUTOCNOST VOBEC NEPRIHLIADNE ???
DAKUJEM
misoft Môj pohľad na vec:
Súd ak vytýči nejaké pojednávanie, v prípade neprítomnosti jednej zo strán, ich zákonných zástupcov (advokátov), môže buď odročiť pojednávanie na určitú dobu, alebo ak je to je to dôležitá kauza, nariadiť aj to, aby strana si zvolila iného právnika.

U teba je jedna veľká chyba - viazanosť na právnika, ktorý (vraj) pozná všetko... a čo keď ten právnik skoná? Čo budeš robiť? Súd v takom prípade odročí pojednávanie na neurčito, kým si TY nezabezpečíš nového právnika a znova súd vytýči lehotu pojednávania.
A tvoja chyba? Už dávno si si mal zabezpečiť iného právnika, aby sa s kauzou oboznámil a doterajšiemu odobrať poverenie. A mal by si to možno už DÁVNO za sebou. Ak stále trváš na pôvodnom - počítaj s tým, že sa pojednávanie odročí na NEURČITO (čo môže znamenať 1-2-3-10-50 rokov) a ty aj tak nič nedosiahneš. A v tomto príade by si sa ani nemohol sťažovať na nečinnosť súdov, pretože príčinou si len TY.

http://www.ulpianus.sk/blog/odroceni...jvacsie-zmeny/

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...udny-poriadok/
§119
topogan V prvom rade musím zareagovať z dôvodu vysvetlenia mojej situácie, v tomto mojom prípade UŽ ide o druhé súdne nariadenie - už tretieho právneho zástupcu.
Je pre mňa finančne náročné každý rok pojednávania si hľadať a platiť nového právneho zástupcu. TENTO môj druhý právny zástupca je práceneschopný viac ako 12-násť mesiacov kvôli operácii nohy a pokiaľ viem jeho zdravotný stav nie je taký aby mal skonať a následne ukončiť jeho kariéru advokáta. Tak ako ja tak aj advokát NEVIEME presný dátum kedy bude zdravý a schopný chodiť na pojednávania.
Vymeniť ho nechcem, preto potrebujem len vedieť odpoveď na otázku, či za týchto okolností súd môže nariadiť mi zvolenie nového právneho zástupcu.
Ďakujem veľmi pekne za porozumenie.
misoft Ako súd rozhodne, tak bude.
Niečo som našiel (či to bude tvoj prípad - neposúdim):
http://www.ulpianus.sk/blog/advokat-...jvacsie-zmeny/
"Odročovanie pojednávaní
........................
Oveľa prísnejšie však je to, že s výnimkou dôvodov, ktoré nastali krátko pred pojednávaním a okrem prípadu, ak advokát súdu preukáže, že strana, ktorú zastupuje, odôvodnene trvá na osobnom zastúpení týmto advokátom, môže súd od advokáta vždy spravodlivo žiadať, aby sa dal zastúpiť iným advokátom."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Viď §42 Trestného poriadku (301/2005 Z.z.), inštitút náhradného obhajcu
    Páni vyššie síce googlia o100200, ale neuvedomili si, že ide o trestné konanie.

    Vylúčenie advokáta súdom pre PN ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.