Zavrieť

Porady

eshop- neprevzatá dobierka

Chcela by som sa spýtať ako riešite neprevzaté dobierky, keď si zákazník objedná tovar na dobierku a potom ho neprevezme, bud odmietne alebo nedvíha mobil, nereaguje na sms, email ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Zaplatíš poštovné a tovar si vezmeš späť.
    Zruš dobierku.Nikde vo svete to neexistuje.
    Ako by si to chcela riešiť? To je riziko podnikania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ALIENEN 90% objednavok mam na dobierku. Prišla by som o veľa zákazníkov
    vicktor Vo svete mozno neexistuje, ale nase sopy snad vsetky posielaju na dobierku.
    marjankaj No tovar vezmeš späť a už týmto zákazníkom nič nepošleš. Iba ak zaplatia dopredu.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    jaaj, všetci sa s tým stretnú. Ak máš oblečenie pre mladých, tak to býva dosť vysoké číslo. Nič s tým neurobíš. Respektíve naklady budú neúmerné vymoženej sume. Treba s tým kalkulovať pri určovaní ceny. Mmch, sú prepravné spoločnosti, ktoré ti to naspäť prepravia bez učtovania ďalšej sumy.
    bettylou a kto znáša náklady? jedine, ak chodí okolo denne, či?
    Dáša_ dpdi to majú normálne v zmluve. Ak je tých vrátených dobierok veľa, treba vyberať takú.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    jaaj, všetci sa s tým stretnú. Ak máš oblečenie pre mladých, tak to býva dosť vysoké číslo. Nič s tým neurobíš. Respektíve naklady budú neúmerné vymoženej sume. Treba s tým kalkulovať pri určovaní ceny. Mmch, sú prepravné spoločnosti, ktoré ti to naspäť prepravia bez učtovania ďalšej sumy.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ja som neprevzaté dobierky riešil blacklistom. Pekne na internete som zverejnil kto si dobierku neprevzal, aj škodu ktorú tým spôsobil na poštovnom. Pred poslaním nejakej dobierky potom stačí pozrieť (googliť) na internete či to nieje nepreberač na nejakom blackliste, a takému na dobierku neposlať. Keby to robili všetci, nepreberači dobierok by skončili.

    Inak na dobierku už neposielam, iba platba dopredu. Vo svete to funguje, u nás sa zdráhajú zaplatiť dopredu. Ono je to zasa riziko pre kupujúceho, zatiaľ čo dobierka je riziko pre predávajúceho.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ ak si toto zverejnil na internete a dodnes nemáš z toho problém, môžeš si len blahoželať Svojho času to bol hit kontrol, už ani neviem, z akeho uradu, snad soi
    PotPalo na to sa tiež vzťahuje zákon na ochranu zlodejov a podvodníkov? Rodné číslo som tam nedal, iba meno, adresu, a kontakt. A pokiaľ s tým bude mať niekto problém, tak ich pôjdem navštíviť osobne. Buchibuch
    Dáša_ sa tu kedysi rozoberal prípad, ked tuším dokonca udelili pokutu za vymyslené mená v zozname. Firma si len ako vystrahu dala taký vymyslený zoznam, aby vedeli, že ked nepreberu, dostanu sa tam. Ale nikdy tam neuviedla reálne mená. Napriek tomu to bolo na pokutu. Či potom reálne aj zaplatili si už nepamätám
    bettylou a potom podnikaj... ????????
      zbaliť

    eshop- neprevzatá dobierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.