Zavrieť

Porady

Som ciast.invalid .Musim platit dialnicnu znamku ?

Ahojte priatelia.

Mam otazocku.
Moja miera poklesu prac.schopnosti je 45 percent.

Staci to na moznost vyuzitia dlianicnej znamky bez platenia ,alebo tuto moznost maju len ZTP s plnou mierou poklesu ,tj.100 percent ??


Dakujem za odpoved.
Pekny den.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad máš aj preukaz občana so zdr.postihnutím, vydaný Úradom práce ? Si držitelom parkovacieho preukazu UP ?
mysiak19811981 Bohuzial nemam .Takze odpoved uz asi poznam dakujem
veronikasad Na vybavennie preukazu ŤZP ti stačí 50 %, UP má iné kritéria pre posudzovanie ako SP.
mysiak19811981 Takze ked moja miera je 45 percent ,nemozem asi nic vsak ?
veronikasad Tvoja miera zo SP je ti nanič, UP má iné kritéria ... Choď si pre tlačivo, daj vyplniť obvoďáčke a spolu s kopiami zdr.dokumentácie odnes späť na UP.
mysiak19811981 dakujem za rady
misoft https://eznamka.sk/sk/spoplatnene-vo...bodene-vozidla
"-ktoré sú zaregistrované osobou, ktorá je držiteľom parkovacieho preukazu zdravotne ťažko postihnutého (ZŤP) v súlade s § 17 zákona č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Pokiaľ nemáš parkovací preukaz ZTP, tak nemáš úľavu na poplatku za diaľnice.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemusis byt invalidnym dochodcom, musis mat preukaz ZTP+parkovaci preukaz, potom vybavis aj dialnicnu znamku.
    Ak nemas a myslis, ze by si mohol mat narok, obrat sa na prislusny UPSVaR a poziadaj on, doloz zdravotny posudok atd.

    Som ciast.invalid .Musim platit dialnicnu znamku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.