Zavrieť

Porady

Nemožný predaj pozemku?

Suseda brani predaju pozemku tým že všetkých zaujemcov vulgárne odháňa a vyhráža ze im bude škodiť ak ho kupia . Chce ho vlastnit ona, ale ponuka len štvrtinovu cenu. Navyše tam drzo parkuje svoje tri stare autá. Už sme z nej zúfalí, ako si s ňou poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Podaľ mňa sú dve možnosti :
    1. Slušné riešenie, ktoré asi neprichádza v úvahu.
    2. To druhé...no to chce silný žalúdok a poriadnu záplatu.
    Na diaľku sa nedá zaujať stanovisko, bolo by potrebné vedieť viac...ono pár krát vidieť je lepšie ako raz čítať.
    Poznámka - taká osobná prehliadka pozemku novým záujemcom = rodina cigánov by susedke teda fest vzal vietor z plachiet...a tým by určite nenadávala, nevyhrážala sa...
    3. Zákonné...ktoré je najlepšia voľba.
    Získať adekvátny zvukový a obrazový materiál, s týmto šupky ku právnikovi spísať žalobu a podať trestné oznámenie.

    Jedno je viacmenej isté.
    Suseda sa síce na čas stiahne, no po určitej dobe sa prejaví znova a nový majiteľ pozemku bude preklínať deň, keď podpísal kúpnu zmluvu.
    ------------------------------------
    Potom je tu ešte varianta iná.

    Celá " tzv. otázka " je len blud a výmysel jak vráta na stodole...proste ujovina.
    Naposledy upravil buchač : 08.10.19 at 19:41
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 AD 3 GDPR musí s tým súhlasiť a aký § aplikovať na TO?
    marjankaj Pali to si nemôže fotiť svoj vlastný pozemok?
    buchač pavol54 (Dnes 09:21) AD 3 GDPR musí s tým súhlasiť a aký § aplikovať na TO?
    ==================
    Aký GDPR ? To je čo za blbosť ?
    Si nemýľ civilnú a pracovnú nahrávku...viď

    " V civilnom konaní je použitie nelegálnej nahrávky v zásade dovolené. Pred civilným súdom môžete použiť všetky dôkazy, ktoré dokážu prispieť k objasneniu sporu. Nelegálnu nahrávku by súd mohol odmietnuť ako dôkaz jedine vtedy, ak by priamo nesúvisela s predmetom sporu (napríklad by slúžila len na „očiernenie“ druhej strany).
    https://www.akhraska.sk/ako-urobit-n...ju-pred-sudom/
    --------------------------

    Aký § na TO ?
    A starám sa ? Šak na to sú právnici a to som aj spomenul...nech sa stará. Ale pevne verím, že niečo sa určite nájde...mne sa lúskať Trestný alebo Priestupkový zákon nechce.

    Ja by som asi šiel pekne po poradí...od bodu 1 až po 3...susedka by zo mňa nemala radosť...a ešte aj divadielko s cigánmi by som zahral, pár ich poznám.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kde parkuje svoje staré autá? Na tvojom pozemku? To ja taký problém dať ich odtiahnuť? Kľudne aj oficiálne za asistencie polície.
    pavol54 ale že kecáš (prepáč za výraz) mám s tým bohatú skúsenosť, odkaz polície poproste ich aby vám tam nestáli no a teraz nevoľ harabína ktorý sľubuje právo.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Pýtaj si nájomné za užívanie pozemku.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka Aspoň 5 rokov dozadu.
    buchač kopretinka (Dnes 10:54) Aspoň 5 rokov dozadu.
    =================
    No nehovor....
    kopretinka Nehovorím.
    marjankaj Buchy a prečo nie? Keď zaplatia tak je to v pohode. Keď sa bude súdiť, teda ak to vie dokázať, tak aspoň 3 roky jej prisúdia. Ktovie aká je to suseda.
    buchač Tie 3 roky beriem, lebo je to podľa zákona § 107 OZ...ale viac veru nie.
    marjankaj Ale zákon predsa nezakazuje zaplatiť aj viac.
    buchač Šaleňak... By som chcel vedieť, čo za blázon by cvakal viac ako má.
    marjankaj No šak to, nevieme akú diagnózu má suseda.
    pavol54 Nech zaplatí za 3 roky cenu parkovného primeraného výške v danom okolí
    marjankaj možno tam parkuje iba tri týždne.
    PotPalo Účtovať parkovné 2€ za každú začatú hodinu/auto, ako tu v BA. By hneď zvädla.
      zbaliť
    Podnet na okresný úrad - priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Prípadne ešte podnet na obecný/mestský úrad podľa § 5 Občianskeho zákonníka

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Nového záujemcu sprevádzať s kamerou, robiť záznam. Pokiaľ by tam kazila vzduch, máte to na zázname, a na to je zákon, myslím že ten proti ohováraniu by sa dal aplikovať. Hrozí jej 6 rokov za mrežami.
    Monika Šps A to su ake znaky?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    autá vytlačím mimo pozemok a čo, bude sa sťažovať?
    autá ti nelegálne parkujú na pozemku a ty sa sťažuješ na Porade? že sa toto nestane mne, ach jaj
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Šps Ano jednoduche. Byvame 20km od pozemku, (je to suseda, ale len s nasim pozemkom) takze nemame nic ine na praci len tam chodit 10x za den a vytlacat auta. Ja tu hľadam rozumnu odpoved, ako postupovat a co urobit aby ich tam viac neparkovala a nie ako ich vytlacat
    Monika Šps Nasypem, spravim "bordel" a ako to potom predám? Ci zaplatím (alebo sa narobim) pri navažke a potom zas pri odvoze? To nie je riesenie....... Ano s jednou zenskou, vies proti debilite sa velmi tazko bojuje. To by si musel zazit. Si predstav keby ta denne cakala pred domom nejaka osoba a zakazdym by niečo na tvoju osobu vykrikala, ale neboli by to vyhrazky, takze ziaden TČ, co by si urobil? Riesenie priestupkov a smiesne pokuty nic neriešia lebo je to soc.pripad s malymi detmi. Takze? Ako? Budes chodit domov s policajtami? A ak ano tak co? To ze niekto hlasno rozprava jej nikto nezakaze
    marjankaj Buchy ak sú to tri vraky, tak tým ten bordel vadiť nebude. Ani keď tie autá oserie.
    Nemá každý samopal ako Harman.
    Monika Šps Tak nie všetci sme "búchači" to mas pravdu ????
    Monika Šps Ja nemám vôbec náladu ani chuť na hádanie sa a doberanie a uražanie a..... Chcela som len poznať názor iných ľudi, lebo ako sa hovorí "100 ľudí 100 chutí". Takže nebudem reagovať na otázky a komentáre ktore úplne odbočuju od témy . Podnikli sme slušný dohovor aj vyhrozenie sa policiou aj žalobou. Teraz, ako som sa ubezpečila podľa reakcie ľudí zoberiem kameru a potom smer polícia. Ďakujem všetkým čo sa zapojili do debaty a snažili sa svojou radou pomôcť.
    kukučka Ale to si mohla napísať hneď, buchačove poznámky neboli od veci. Nemáš chlopa, nemáš pravdy - to poznáš, nie? Množné číslo naznačuje, že ty asi máš, a ona? Má, nemá?
    Monika Šps Keby som mala skusenosť s takymi obmedzencami tak sa nepytam, ale uz nebudem reagovať
    Monika Šps Je uplne jedno koho sa to týka, vymyslene to nie je. A ty buchač, vôbec sa mi nepáči ako nechutne rýpeš svojimi komentarmi. Keď nemáš zo svojej klávesnice vypustiť niečo rozumné a zároveň slušné, tak radšej ani neťukni. Asi si potrebuješ takto, schovaný za nickom riešiť svoje nízke sebavedomie truhlíka ktorý všade bol a všetko vie.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak by bol pozemok oplotený, s parkovaním cudzích áut by nebol problém.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Šps To je pravda, to vieme aj my, ale nemame zaujem realizovat plot, ale pozemok predať
    Tweety Daj na ňu teda oznámenie na obecný, miestny,mestský úrad.
    ivka70 Ona je socialny pripad s tromi detmi a ma zaujem kupit tvoj pozemok? Na co by jej bol a cim by platila?
    A k tomu ma 3 auta?
    A kazdy den ta caka pred domom a vykrikuje pod oknami, hoci byvas 20 km od nej?
    Nejako sa v tom zamotavas ....
    marjankaj Ona je iný prípad.
    Monika Šps To som dala ako priklad buchačovi, ze ako by to riesil ked sa cuduje ze si nevieme poradit s jednou zenskou, moj problem opisujem v uvodnej otazke, ktoru som doplnila o informaciu ze byvame mimo pozemku a ze je soc.pripad s detmi
      zbaliť

    Nemožný predaj pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.