Zavrieť

Porady

fyzická osoba-finančný agent

prosím vás o radu, právnická osoba dostala osvedčenie, že je zapísaná do zoznamu podriadených finanč. agentov......na poskytovanie úverov..poistenie... ale jedno osvedčenie-kapitálový trh- dostala nie na sro ale na fyzickú osobu, že až po roku praxe, môže byť osvedčenie na sro. a teraz čo treba urobiť-musí sa prihlásiť na DU ako fyzická osoba , do sociálky a zdravotky? alebo ako postupovať,. ďakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  42Beata je offline (nepripojený) 42Beata

  42Beata
  To je mylná informácia, ako PFA právnická opsoba, mala byť hneď zapísaná v registrin NBS ako s.r.o., otázne je, ako navrhovateľ podal NBS žiadosť o záips Právnickej osoby do registra NBS. Kľudne mi napíšte názov s.r.o./ PFA, ja si to preveretrím. Žiadna 1 ročná lehota v tomto prípade v zymsle z.č. 186/2009 nie je. DÚ do 8 dní po obržaní Osvedčenia o zápise do registra NBS ale ako PO, do ZP do 30 dní. Do SP 1 rok po uplynutí tejto činnosti.
  8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  veronikasad Prosim o vysvetlenie poslednej vety, ako suvisi s registráciou s.r.o.
  42Beata Podriadený finančný agent musí byť riadný zapísaný v registri NBS, a to ako fyzická osoba alebo právnická osoba (s.r.o.) PO po zapísaní do rehistra NBS je povinná v lehote do 31.12.2019 ohlásiť registrašnému príslušnému súdu podať návrh na zápis konečného užívateľa výhod, ak je nám jediný konateľ alebo konečných užívateľov výhod ako 2 - viac konateľov. PFA/PFO musí súčasne si dať zapísať do predmetov svojej činnosti predmeť vykonávania finančného sprostredkovania ako PFA. On spolupracuje so SFA na základe písomnej zmluvy (§9 z.č. 2016/2009) . Odporúčam osobne hovoriť s navrhovatreľom na zápis, to je SFA o nespárnom zápise v registri NBS. A rozdiel medzi PFA/FO a PFA/PO je v odbornej spôsobilosti. PFA/PO, jeho konateľ alebo konatelisa musia spĺňať požiadavky na vyšší stupeň odbornej spôsobilosti. PFA/FP stredný stupeň OS. Žiaden 1 rok.
  veronikasad Neodpovedala si na to, na co som sa pytala, posledna veta tvojej odpovede...
  42Beata Do SP 1 rok po uplynutí tejto činnosti.??? Po uplynutí lehoty 1 roka od dátumu, kedy bol FA riadne zapísaný do tegistra NBS a bolo mu predelene registračné číslo,o vykonávaní šinnosti, ktorej obsahom je finančné sprostredkvoanie vo všetkých sektroch, v ktorých je zapásaný/registrovaný v NBS ide do SP, aby si splnil oznamovaciu povinnosť na účely sociálneho poistenia podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. Podnikateľ sa má prihlásiť na povinné povinné nemocenské poistenie a povinné dôchodkové poistenie podnikateľa, no môže sa rozhodnúť pre dobrovoľné platenie sociálneho poistenia. V takomto prípade by sa mal zaregistrovať v pobočke SP na predpísanom tlačive (tlačivo „Registračný list FO“), ktoré dostane v SP alebo ho nájde na internetových stránkach SP www.socpoist.sk.
  42Beata do 1 roka od začatia podnikateľskej činnosti
  Katy a R Veronika sa už pýtala - ale aj mňa to zaujíma (nerozumiem tomu, čo si napísala) - ten 1rok do SP ??? ... a po uplynutí činnosti, či od začatia činnosti ..??
  veronikasad Beata, miešaš hrušky s jablkami... Koho sa podla teba týka tá registrácia v SP - právnickej osoby alebo fyzickej osoby , o ktorej píše Yvica ?
  avalik 42Beata ... asi by to chcelo aj zakon o SP precitat, a nie tu vypisovat bludy
    zbaliť

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  Ak naozaj figuruje v NBS ako FO ??? - normálne pod svojim menom, tak má povinnosti ako všetky ostatné SZČO - zatiaľ reg na DU a ZP (ak je aj zamestnanec - ôže mať nulové preddavky). SP netreba nič - to až neskôr - záleží od DP - SP sa sama ozve, ak vznikne povinné poistenie.
  Naposledy upravil Katy a R : 19.12.19 at 22:34

  fyzická osoba-finančný agent

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.