Zavrieť

Porady

Rodičovské združenie

Dobrý deň,subjekt funguje pod hlavičkou "pochybného" Slovenského zväzu rodičovských združení, vedie jednoduché účtovníctvo. Je povinné vykonávať aj základnú finančnú kontrolu? Neviete mi uviesť nejaký vzor? Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
misoft A sú vôbec činní? Pretože posledné povinne zverejňované dokumenty sú z roku 2008! A SZRZ už neexistuje - ale existuje SRRZ (Slovenská rada rodičovských združení.
Pokiaľ poberajú nejaké členské príspevky - mali by mať aj kontrolu, byť kontrolovateľní.

Táto Rada (predtým Združenie) sa mi vidí dosť pochybná - zneužívajúc aj znak EPA (pritom vás to navedie sem https://www.epa-parents.org/ - v japončine - pritom táto stránka s EPA -Environmental Protection Agency - nemá NIČ spoločné) - zneužívanie označení orgánov a inštitúcií EU je asi trestné.
Kováczová Áno, zle som sa vyjadrila, je to Slovenská rada rada rodičovských združení, škola funguje pod ich hlavičkou a vedie jednoduché účtovníctvo. Je účtovníčka, ktorá účtuje toto rodičovské združenie v škole vykonávať aj základnú finančnú kontrolu a na základe akého zákona? (je to Zákon 357/2015 Zb.)?
misoft Poberajú aj nejaké verejné a štátne dotácie, financie? Ak áno - platí to i pre nich.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Rodičovské združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.