Zavrieť

Porady

Môže byť pod mojím oknom na druhej strane ulice otvorená prevádzka s predajom alkoholu do 1h a rušiť nočný kľud?

Dobrý deň. Som vlastníkom bytu v Prešove na Wéberovej ulici , 20m od centra mesta. Pod mojím oknom na druhej strane ulice asi 10m je predajňa alkoholu, ktorá je otvorená do 1,00 hod. a pred víkendom do 3,00 hod. Samozrejme že je tam krik, ráno neporiadok a často krv na ceste a dokonca aj na mojom aute. MsZ v Prešove sa vyjadrilo, že poslanci to odsúhlasili.Teraz idú dokonca prevádzku rozšíriť o sedenie. Je to, prosím Vás s literou zákon? Vďaka J.Maťko.
Naposledy upravil Richard : 10.10.19 at 10:14
ivka70 co je zákon o bývaní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zákon o bývaní neexistuje. Ak daná prevádzka má potrebné povolenia od mesta, schválené otváracie hodiny a je zaregistrovaná, tak je to v súlade s legislatívou. To, že niekto pred tou predajňou robí neporiadok má riešiť mestská polícia prípadne mesto, ktoré sa má starať o čistotu mesta.

    A ako často je tam krv na ceste? Z čoho? Sú tam dopravné nehody?
    pravda555 krv na ceste je z rezných rán pri bitkách, nie z dopravných nehod.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Sťažujte sa na obecnom úrade, prípadne aj petíciou žiadajte úpravu hodín. Poslanci môžu otváracie hodiny obmedziť.
    Prikladám ti jedno také Všeobecne záväzné nariadenie, aj jeho dodatok.

    https://banm.zastupitelstvo.eu/uplne...va-nove-mesto/
    https://banm.zastupitelstvo.eu/20175...va-nove-mesto/

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Zákon o bývaní, Zákon 182/1993 rieši spolunažívanie v bytovom dome v ktorom sú byty vo vlastníctve občanov, vlastníkov bytov, prípadne právnických osôb.

    Ten nebytový priestor naproti môže jeho vlastník, prípadne jeho nájomník užívať tak ako si napísal len so súhlasom mestského zastupiteľstva. Pravdepodobne tam v okolí nebýva ani jeden poslanec mesta Prešov. Takže im to neprekáža, že sa tam predáva alkohol. Lenže za poriadok na ulici nezodpovedá ani ten, čo predáva alkohol. Za poriadok, neporiadok, rušenie nočného kľudu, atď.. je zodpovedné mesto jeho poslanci, oni to dovolili. Treba volať políciu, mestskú, štátnu. Ak to vadí len tebe, nič moc s tým nespravíš. Ak vás je viac, bombardujte poslancov v Prešove, petíciou, pripadne cez média upozorniť na taký stav ako opisuješ. Tu ti, vám to nikto nevyrieši!

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Chceš radu? Buď "iniciatívny".
    Bijú sa? Zavolaj MsP, alebo štátnu políciu. Robia hluk? Zavolaj MsP. Robia bordel? Zavolaj MsP.
    Mesto si majiteľa bude predvolávať a predvolávať, bude platiť pokuty, ale až toto prekročí únosnú mieru, možno i mesto pochopí, že tam nie je niečo v poriadku. Máte problém viacerí? Petícia! Žiadať mesto (a to dôrazne), aby buď upravilo otváracie hodiny, alebo prevádzku zrušilo. Máte svojho posr(l)anca? Tak ho bombardujte tak dlho, až z toho zcvokatie. On je tam ako váš zástupca (v mestskej rade), nech sa STARÁ! Nerobí nič? Zavolajte ho na miesto činu. Nechce prísť? tak choďte vy - obyvatelia - priamo pred mestský úrad a dožadujte sa svojho práva. Turčanová hádam nebude taká ťava, že sa na to vyondie.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pravda555 Vďaka, v minulosti som už oslovil MsU, ale budem musieť byť viac neodbytný.
    sito A malo by vás byť viac! Jeden, to je muška, plácačkou ju zaj..u. A ako sa volá tá nálevna?
    pravda555 XL Diskont
    sito To je to vedľa poisťovne Uniqva?
    vicktor Cital si otazku? Pise Weberova ul.
    misoft Od starého obch. domu Rozvoj dole - na dolnom konci bola tržnica - teraz je tam NIČ.
    sito viktor, čítal a preto som sa pýtal na nálevnu, udal xl diskont. nagugli na mape gugli. XL diskont, Weberová, Prešov
    sito Dušan, a v tej modrej ohrade? Nie? Nedivím sa tomu, čo tvrdí, že tam nič nie je. Ale Ty, že NIČ?
    misoft Marcel - Weberova / Jarkova - bola tam pekáreň. Na ten trh dole chodieval môj dedo predávať - bol záhradníkom. A istý čas naozaj bola zrušená, pre nejaké "investičné plány". A čo si pamätám - boli tam staré prízemné domy. Kdeže sú teraz, kde?
    A Hlavná/Weberova - bol Rozvoj (obch. dom). Teraz? Butiky, obchody... V Rozvoji (pohľad od Hlavnej - ľavý vchod boli Hračky, ako decko som tam chodieval obdivovať angličáky (predávali ich tam - Matchbox).... len som slintal a čakal na Vianoce, reku možno nejaké dostanem .
    sito Noo, angličáky boli a boli pravé, nie z východu. Ale googel nebol, že? Ten XL diskont toto predáva. Tak sa niet čo diviť, že sa o to chlapi pobijú, prípadne si zabékajú.

    https://lh5.googleusercontent.com/p/...w498-h240-k-no
      zbaliť
    Richard 10.10.19 10:14 priradil do Porady

    Môže byť pod mojím oknom na druhej strane ulice otvorená prevádzka s predajom alkoholu do 1h a rušiť nočný kľud?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.