Zavrieť

Porady

Musim zaplatit za tovar cez internet, ak som zaklikol "Objednanie s povinnostou platby"?

Chcel som objednat zajazd cez nemecku cestovku, vypisal som svoje udaje, klikol, pokracovat dalej s povinnostou platby. Potom som vsak objavil lepsiu ponuku inde a mal som dojem, ze predoslu ponuku mozem ignorovat. Zdvihla sa vsak burka kontaktov z tejto cestovky, ze to zaplatit musim, inak mozu zahajit pravne kroky. Vie poradit niekto, ako je to naozaj?
Napadla ma situacia, ze by niekto cudzi zadal moje udaje (ak by sa k nim dostal) na nete a nieco taketo objednal (s cielom napr. nejak mi poskodit). Co v tomto pripade?
dakujem
Chobot Aké majú storno podmienky?

Kedy si im oznámil, že nezaplatíš? Alebo si hral mŕtveho chrobáka?
Jarabinky vecer objednal, rano oznamil. V storno podmienkach maju cca. polovicnu sumu, ktoru vraj musim zaplatit, ak zajazd nechcem (male pismenka som samopzrejme predtym necital)
Otazka vsak pre mna je, akym sposobom mozu akukolvek platbu vymahat, ked som nic nepodpisal a mohlo ist kludne o podvod tretou osobou.
Chapem vymahanie napr. pokuty za jazdu autom, ked maju SPZ auta (fotku). Tu maju ale len moje tel. cislo, mail a adresu, ktore sa daju pomaly vygooglit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    v prípade potreby si relatívne jednoducho môžu dohľadať, odkiaľ objednávka prišla. ale veď skús spraviť takú vec - objednaj zájazd na niekoho iného, nejaké veci z e-shopov... alebo hoci aj pizzu. to len bude sranda

    tebe a podobným (napr. tuto "kolega" Prombe) by som odporúčal založiť si e-shop. potom by si zistil, o čom je "objednávka s povinnosťou platby". že aj e-shopy majú nejaké práva, nielen kupujúci.
    Richard 10.10.19 09:43 priradil do Porady
    Richard 10.10.19 09:43 priradil do Porady

    Musim zaplatit za tovar cez internet, ak som zaklikol "Objednanie s povinnostou platby"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.