Zavrieť

Porady

potvrdenie od toho istého lekára na jednom papieri tri dni za sebou

Zdravím milých poraďákov, môžem uznať takéto potvrdenie, keď je na jednom papieriku a bez dátumu vystavenia, len tri po sebe idúce dni
Ďakujem
veronikasad Co je na tom papieriku napisane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som neuznala a ziadala priniest potvrdenie ku kazdemu dnu, kedy zamestnanec bol na vysetreni alebo osetreni..
    Pretoze toto vyzera skor na to, ze mala byt vystavena PN a zamestnanec skutocne bol u lekara len prvy den.
    Nech si zamestnanec zaobstara tri potvrdenia na kazdy den jedno alebo nech si na 2 dni vezme dovolenku.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Ivka, prečo nie? tvoje tvrdenie má právnu oporu, ak áno v ktorom zákone?
    ivka70 V Zakonniku prace - potvrdenie plati na nevyhnutne potrebny cas na osetrenie alebo vysetrenie, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovnej doby ... ak bol 3 dni na vysetreniach ,tak ma ma mat 3 potvrdenia, aj ked od jedneho doktora.
    Ak to vydokladuje, ze bol, tak by som uznala, ale jedno potvrdenie s 3 peciatkami mi nepride, ze bolo vydavane pri vysetreni (teda kazdy den)..
    Mila123 ak lekár uznal čas na vyšetrenie či ošetrenie ako 3 dňový ???
    prepáč, ale nemyslím si, že máš na toto posudzovanie ošetrenia a času na vyšetrenie oprávnenie....
    a mňa by ešte zaujímalo, či má zamestnávateľ nejaké pokyny (vnútorný predpis) pri uznávaní takýchto paragrafov???
    kvjetecko moj nazor je, ze zamestnanec bol proste chory doma (chripka apod). Ake osetrenie alebo vysetrenie trva 3 dni po sebe cele dni? Nenapada ma nijake, mozno nejake specialne druhy su, ale to by mu dali na kazdy den jedno potvrdenie, nie spolu.
    Overila by som jednoznacne u lekara, ak ten to vyvrati, tak nech si v lepsom pripade da dovcu alebo neplatene volno, v horsom v podstate porusil prac. disciplinu s falsovanim dokladu, takze absencia a cau.
    Mila123 prípravu na kolonoskopické vyšetrenie by si zrejme nechcela riešiť niekde pri páse v práci (diagnostika nie je ochorenie , preto tam nemôže byť PN)
    ivka70 neprehanaj, ani take vysetrenie netrva 3 dni
    Mila123 jeden deň príprava , druhý deň realizácia a tretí? možno iné vyšetrenie???
    ivka70 Len tak mimochodom, priprava trva 3 dni, ak pocas pripravy nenavstivis lekara kvoli vysetreniu, narok na zaplatenie "paragrafu" nevznika.
    veronikasad Ja mavam polročné kontroly v Bratislave aj tri dni za sebou, ako zivnostnicke mi ich nema kto preplatiť... Ak by bolo treba, tak priepustku si dam potvrdiť na pracovisku, kde som vysetrenie absolvovala, nie u obvodaka
      zbaliť

    Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SOMI Trenčín, spol. s r.o.
    Zavolala by som lekárovi, či to naozaj vystavil. AK áno, uznala by som. Ale môžete mať v internom prepise tlačivo a podmienky, čo všetko to potvrdenie musí obsahovať, aby ste to uznali a postupovať podľa toho.
    magdika Ďakujem za rady, konzultovali sme to s lekárom, je to v poriadku ´, chodil každý deň a tretí deň bol na nejaké testy. Niekedy je to obtiažne ťažko povedať, či mám právo takto kontrolovať doklady vystavené lekármi.
    veronikasad Tie vyšetrenia trvali celý deň ? Zamestnávatel prepláca nevyhnutný čas na ošetrenie alobo vyšetrenie v zdravotníckom zariadení ...

    potvrdenie od toho istého lekára na jednom papieri tri dni za sebou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.