Zavrieť

Porady

Koľko má prispievať priateľ do domácnosti?

Nasťahoval sa ku mne priateľ do 3izbového bytu s mesačnými nákladmi 250 EUR. Varí sa každý druhý deň.
Koľko by mal mesačne prispievať na chod domácnosti priateľ?


Odpoveď som si predstavovala asi: "tak vieš čo, moja zlatá, my sme v domácnosti traja a minieme na stravu ...... EUR a na hygienické a čistiace prostriedky ..... EUR". Chcela som sa z niečoho odraziť. Po pár mesiacoch budem mať prehľad.

Ďakujem všetkým, ktorí mi na otázku naozaj ODPOVEDALI na základe osobných skúseností.
Naposledy upravil Patrícia5 : 14.10.19 at 06:33
13 komentárov     zbaliť
kopretinka A zaujíma ťa vôbec odpoveď?
Patrícia5 Odpoveď ma zaujíma veľmi a čo najviac z reálneho života.
buchač Odpoveď som si predstavovala asi: "tak vieš čo, moja zlatá, my sme v domácnosti traja a minieme na stravu ...... EUR a na hygienické a čistiace prostriedky ..... EUR". Chcela som sa z niečoho odraziť. Po pár mesiacoch budem mať prehľad.
==============
AMEN !!!
lujza.j Ja teda neviem...ale taka odpoved je nerealna....lebo kazda domacnost je indi-vindi....a potom kazdy ma inak rozdelene financie.....
Oliwa Má prispievať toľko, aby ste boli obidvaja spokojní a aby kvôli tomu nevznikali hádky a nedorozumenia. A pravidlá si určiť hneď na začiatku.
Aké "režijné" náklady mal priateľ tam, kde býval doteraz? Odraz sa od nich. A kto je ten tretí spolubývajúci - dieťa či dospelý?
vicktor tak vieš čo, moja zlatá, my sme v domácnosti dvaja a minieme na stravu, hygienické a čistiace prostriedky, auto, elektrinu, plyn, ..... cca 1500 EUR
Patrícia5 vicktor, vďaka, vďaka vďaka. Si proste super!!!! :-D Konečne nejaká konkrétna suma. Je vidno, že si nielen obyvateľom domácnosti, ale aj jej plnohodnotným členom. Mne to vyšlo kolo 1200 a som sa zľakla, či som sa neprerátala...
vicktor tak vieš čo, moja zlatá, nechcel som ta vylakat, tak som ubral.
Ked pridam splacanie hypoteky, vydavky na dovolenky, Vianoce, ... bude to dvojnasobok.
kopretinka 1500 eur ty dávaš mesačne na chod domácnosti?
vicktor kopretinka, ano
buchac, opat sa mylis
vicktor tak urcite budem neveriacemu Tomasovi predkladat na audit domace uctovnictvo, ktore ani nevediem
mala oprava - nie JA davam na domacnost, ale spolu s manzelkou
vicktor Po prve - otazka nie je o NUTNYCH vydavkoch.
Po druhe - ano, s tebou nikto nevydrzi dlhsie debatovat.
korela To máš priateľa alebo partnera? Keby išlo o priateľa, v podstate by si nemala čo riešiť. Priateľov môžeš mať do aleluja. To asi nebude tvoj prípad.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
odporúčam, riešiť to hneď nie až po vyhrotení nejakých situácií, kamarát ak je skutočne kamarát mal hneď niečo navrhnúť, urobte si pohodu a v kľude to vyriešte, otvorene mu treba povedať, že to bývanie sú aj náklady a očakávaš od neho aj prispievanie na spoločný chod domácnosti

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
Ak sa vy dvaja neviete na tomto dohodnúť,tak nedoporučujem spoločné bývanie.

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Dlhodobý priateľ je skoro ako manžel, ja som položil na stôl 15.- teho výplatu oddelil som si na osobné potreby a so zvyškom hospodárila manželka, len ťažko znášala (skôr svokra a jej príbuzné) že sme nemali výplatné pásky

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Kolko sa dohodnete.
Moze platit polovicu nakladov na celu domacnost (ktore si treba dobre zratat), moze platit fixnu ciastu, napr. 1/3 svojho prijmu, moze platit standardne najomne platene v okoli za izbu + prispevok na domacnost (jedlo, hygiena a pod.).
Variant je vela, dohoda je na vas.

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes
Ak je to správny chlap, tak by to mohol platiť aj sám. Azda nechceš ho ty živiť.. Potom nestojí za nič. .........to je prvé, čo ma napadlo, keď som si prečítala Tvoju otázku. Ale samozrejme, je to na dohode Vás dvoch. My nevieme, aké máte príjmy a kto si čo môže dovoliť platiť.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Mne ako prvé zišlo na um, že predsa priateľ by mohol platiť aj sexuálnymi službami....povedzme, že každý druhý deň, keď sa bude aj variť.

P.S.:
To kde sa rodia takí, s takýmito " otázkami " ???

P.S.:
Máš predsa dosť rokov (ak som dobre počítal, tak cca 35), aby si mohla/mala vedieť čo a ako....a si dokonca účtovníčka.

P.S.:
Ten predchádzajúci priateľ neplatil nič, aj keď ste bývali spolu ?

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
Priloz fotky a istotne sa najde niekto co zaplati vsetko a mozno aj viac.
Dokonca mozes licitovat.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
pavol54 s jednou dobrou známou sa vždy naťahujeme. Keď jej chýbajú prachy, "alebo čo", že si zoberie fosforeskujúcu kabelku a pôjde do Ústí si užiť, ja na to že keď mi dá dvacku tak nemusí ísť, obetujem sa, v prvom momente nepochopila a hovorí "čo 20, najmenej 50,-" Ja na to že nie až taká škaredá a stará aby to bolo za 50. Potom už pochopila že má dávať nie brať. Ešte žijem.
bettylou šak to je na dobrä stravu, aby nemusel furt rezanky s makom jesť
misoft Aké rezanky? Vraví sa OBZERANCE s makom!
  zbaliť

chandler je offline (nepripojený) chandler

chandler
volakedy bol taky standart, ze frajer platil cely najom (ale nie hypoteku). a alkohol sa kupoval priblizne na polovicu aj jedlo. naopak to bolo tak ze frajerka platila maximalne polovicu najmu. neviem preco, asi preto, ze frajer viac vypije aj zje

Koľko má prispievať priateľ do domácnosti?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.